Lekce z produktivity. Francie opět porazila Belgii, tentokrát 2:1

Když outsider nevyužije tolik šancí, nemůže vyhrát! Belgie dostala doma proti Francii lekci z produktivity, padla totiž 1:2. Nevyužila přitom několik velkých možností včetně penalty, kterou poslal Youri Tielemans vysoko nad.

• Kolo Muani se blýskl dvěma góly
  • Francie dala za dva říjnové zápasy šest gólů
  • Belgie s Francií prohrála potřetí v tomto roce

Rivalita odjakživa, od mistrovství světa v Rusku ale ještě o něco větší. Právě tehdy začala pomalu končit zlatá generace Belgie, která s Francií vypadla v semifinále turnaje a výhrou nad Anglií získala alespoň bronz.

Od té chvíle postupně odcházeli do sportovního důchodu klíčoví muži. Už na Euru 2021 to nebyla ta Belgie, na MS v Kataru vyloženě zklamala a na letošním Euru sice postoupila ze skupiny, ale pak hned vypadla. Ptáte se s kým? Opět s Francií.

A hladovost po pomstě byla z týmu cítit. Hned v úvodu měl šanci Youri Tielemans, v dobré pozici ale mířil jen doprostřed brány. Následovala série šancí útočníka Loise Opendy. Ve dvou případech ale míč poslal mimo bránu, ve třetím se ani nedostal ke střele.

Francouzi hrozili až v 17. minutě, Bradley Barcola ale balón úsměrnil po rohu jen nad bránu. Hned posléze hrozil na druhé straně Leandro Trossard, brankář však jeho pokus dokázal dostat mimo tři tyče.

Tři minuty nato Belgie dostala po kontrole u VAR k dispozici penaltu, kterou ale Youri Tielemans poslal jen hodně vysoko nad. Pobavil tím tisíce fotbalových nadšenců na sociálních sítích.

Belgii ani toto nedostalo z dobré energie. Brána soupeře však jako by byla prostě prokletá, což v blízké budoucnosti pocítili Jeremy Doku a již poněkolikáté i Openda. O to více ztichl stadion ve 35. minutě.

Ve vápně totiž zahrál jeden z Belgičanů rukou a nabídnutou možnost v podobě penalty využil Randal Kolo Muani. Francie pak zahodila ještě jednu možnost, což ji mrzelo v nastavení, kdy se konečně prosadil Openda.

Gól nejprve neplatil pro ofsajd, nakonec však přeci jen byl uznán. Po výměně stran začali dobře hosté. První možnost nevyužili, druhou už ano, ale střelce Manu Koneho zradil ofsajd. Dotřetice už to každopádně vyšlo!

Hlavou slavil podruhé v utkání útočník Kolo Muani. Belgie se nevzdala, jednu šanci rychle zahodila, v 78. minutě ale dostala milý dárek. Po druhé žluté kartě totiž musel do sprch hostující záložník Aurelien Tchouameni.

Domácí však dlouho vyloženě tlak neměli, jedinou pořádnou možnost měl Leandro Trossard. Po tomto výsledku tedy Francie poskočila na devět bodů, zatímco Belgie má jen čtyři.

Zdroj: Sport 1