Spojte se s námi


eSport

LCK: Hegemonie v LCK, v nižších soutěžích katastrofa. Proč T1 v nižších patrech korejského ekosystému povážlivě zaostávají?

Nejúspěšnější organizace planety – T1, patří k té nejužší světové špičce. V úrovních, kde se rodí nové hvězdy LCK, však notně ztrácí.

Publikováno

dne

Nejúspěšnější organizace planety – T1, patří k té nejužší světové špičce. V úrovních, kde se rodí nové hvězdy LCK, však notně ztrácí.

Když se řekne T1 nebo dříve SK Telecom, spousta lidí si vybaví Fakera, tři tituly mistrů světa a nesmrtelný odkaz tohoto korejského titána. I když v posledních letech tým na mezinárodní scéně paradoxně nic nevyhrál, jejich síla stále stačí na ty úplně nejlepší. Koneckonců kdykoliv, kdy se korejský titán na mezinárodní scéně objevil, vždy skončil v nejlepší čtyřce.

Kolem roku 2020 a 2021 organizace procházela generační obměnou. Kromě Fakera se jinak budoval úplně nový tým. Organizace vsadila na angažování svých odchovanců z korejského challengeru (LCK CL) a nákup nastupujících hvězd, které se už v LCK etablovaly.

Sázka na dravou a neuvěřitelně silnou generaci nových hráčů se T1 povedla naprosto dokonale. Jejich akademie dokázala vyprodukovat obrovské superhvězdy během krátké chvíle a generace okolo Zeuse, Onera nebo Gumayusiho se stala velmi rychle smrtící zbraní. Když k tomu spojíte i generační talent na support roli – Keriu, který před T1 hrál v DRX, máte pocit výhry v jackpotu.

Akademie patří k absolutní špičce, přesto se výsledky nedostavují

Akademie T1 obecně platila za prestižní adresu pro nastupující hvězdy. Je to asi stejné, jako jít do akademie Realu Madrid ve fotbale. Perfektní zázemí, vynikající sekce trenérů, analytiků a dalších pracovníků.

Korea dlouhé roky funguje na ekosystému – nejvyšší soutěž (LCK), Challenger liga (LCK CL) a Akademické ligy (LCK AS). Akademická liga je díky své poloprofesionální úrovni základ, kde se objevují šikovní hráči, kteří jsou v LoL ekosystému na úplném začátku. Liga slouží jako zisk cenných zkušeností a seznámení se s esportovým prostředím.

V posledních sezónách však můžeme sledovat, že se týmům pod značkou T1 v nižších patrech soutěže nedaří. Korunovací určitého sešupu byl konec aktuální Akademické ligy.

Akademický celek T1 zde skončil poslední, což se může stát, ale ne se skóre 1-27 (-26). Tento tristní výsledek rozhodně nezůstane bez odezvy. I fanoušci se podivují nad tím, jak T1 mimo LCK značně strádají.

I jejich challenger celek neprožívá úplně pohodlné období. Tým sice postoupil do playoff, ale hned v prvním kole prohrál s pozdějšími šampiony DRX, kdy vedl v sérii 2-0. Vystává tak otázka – byla generace kolem Zeuse a dalších, co jsou nyní v LCK, opravdu výjimečná?

Výsledky za poslední dva roky tomu částečně napovídají. Týmy balancují na hraně playoff a nebo fatálně padnou v bojích o titul. Což samo o sobě při třaskavosti soutěží je spíše bod navíc v atraktivitě. Nicméně je znát, že dominance a skvělé výkony povážlivě ustupují.

Zároveň je nutné připustit, že se konkurence v nižších patrech ekosystému značně zvedla. Zejména týmy ze stáje DRX, Dplus KIA nebo Hanwhy Life v poslední době strmě stoupají a jejich týmy dávají slibný potenciál pro LCK nebo zahraniční ligy.

I když primárně sleduje celý svět T1 a jejich bitvy v LCK nebo na mezinárodní scéně. Jejich vlastní výchova nové generace tak po době hojnosti strmě naráží na nepříjemnou realitu. I obr takové velikosti jako T1 musí s tímto stavem něco udělat.

Zdroj: Leaguepedia, Kevin Kim, Twitter

Reklama

Oblíbené