Ladislav Krejčí pomohl k první výhře Girony v evropských pohárech. Katalánci porazili 2:0 Slovan Bratislava

Utkání Ligy mistrů mezi Gironou a Slovanem Bratislava celé odehrál český reprezentant Ladislav Krejčí. Mohl tak slavit vůbec první výhru svého klubu v evropských pohárech. Výsledek 2:0 zajistily trefy Miguela Gutiérreze a Juanpeho.

• Utkání Ligy mistrů mezi Gironou a Slovanem Bratislava skončilo 2:0
  • Celý zápas v domácím dresu odkopal Ladislav Krejčí
  • Girona oslavila vůbec první triumf v evropských pohárech

Vůbec poprvé v historii poměřily své síly týmy Girony a Slovanu Bratislava. A hned to bylo na půdě slavné Ligy mistrů. Třetí celek posledního ročníku španělské La Ligy byl proti slovenskému mistrovi jasným favoritem přestože aktuálně neprožívá dobré období. Svěřenci kouče Michela vyhráli z posledních osmi utkání jediné a ve své soutěži jsou až na dvanáctém místě.

V poslední době se v sestavě Katalánců usadil český reprezentant Ladislav Krejčí, který do týmu v létě přestoupil z pražské Sparty. Odchovanec brněnské kopané nechyběl od úvodní minuty ani proti Belasím. Ve čtyřčlenné obraně nastoupil jako levý stoper vedle zkušeného Juanpeho, který toho ovšem v této sezoně zatím moc neodehrál.

Duel začal z obou stran opatrně, a když se někdo rozhodl k větší akci, střela skončila daleko mimo tři tyče. Jako v případě pokusu středopolaře Slovanu Danyla Ignatenka. Na zaplněném Estadio Municipal de Montilivi byli chvílemi slyšet fanoušci slovenského týmu, kteří v 18. minutě trnuli při zakončení Yangela Herrery. V dalším průběhu utkání přišly chvíli Arnauta Danjumy.

Ladislav Krejčí pomohl k historickému počinu

Nizozemský křídelník podnikl ve druhé části úvodního dějství hned několik nebezpečných akcí. Ujala se až poslední z nich, když z levé strany dovedl míč až do pokutového území a s jeho zpětnou přihrávkou neměl problém gólově naložit Miguel Gutiérrez. Domácí tak vedli 1:0 poté, co chvíli před tím mohl paradoxně na druhé straně skórovat Cesar Blackman.

Hned na začátku druhého poločasu měl šanci na zvýšení domácího náskoku skvěle hrající Danjuma, ale Takáč jeho pokus vyrazil. Pětadvacetiletý odchovanec Trnavy se o chvíli později vytáhl opět. A to doslova, protože pěknou hlavičku Bojana Miovskiho vyškrábl jen s největším vypětím. Slovan v dalších minutách hru opticky vyrovnal a tlak Katalánců trochu rozmělnil.

A mohl klidně i srovnat poté, co si faul vymodlil Marko Tolič a jeho následný trestný kop nemířil vůbec špatně. Gazzanigovu branku ale přeci jenom přeletěl. V 72. minutě ale rozlet týmu Vladimíra Weisse utnul Juanpe. Třiatřicetiletý obránce se trefil parádně z trestného kopu. Bylo to 2:0 a Girona mířila za první výhrou v evropských pohárech v historii.

Závěr utkání značně rozmělnila častá střídání, ale i polehávání domácích hráčů. Na rozdíl tří branek chtěl z nařízeného pokutového kopu zvýšit Stuani, ale jeho neumístěnou střelu Takáč vystihl a vyrazil. Hned v zápětí předvedl Slovan pěkný protiútok, ale více než rohový kop z něho nezískal. Rumunský sudí Fesnic pak už foukl do píšťalky a zajímavý duel byl minulostí.

Zdroj: Nova Sport 6