Ladislav Krejčí asistoval u pěkné divočiny! Souboj bývalých sparťanů rozhodla jeho vlastní branka. Girona viděla i dvě neproměněné penalty

Druhé kolo hlavní fáze Ligy mistrů nabídlo z českého pohledu velmi zajímavý duel mezi Gironou a Feyenoordem Rotterdam, který hosté vyhráli 3:2. Rozhodující branku si do vlastní sítě vstřelil Ladislav Krejčí. Za svého brankáře si srazil centr dalšího bývalého Sparťana Dávida Hancka.

• Ve druhém vystoupení v Lize mistrů prohrála Girona s nizozemským Feyenoordem 2:3
  • V základní sestavě katalánského celku nastoupil Ladislav Krejčí, za hosty Dávid Hancko
  • O triumfu týmu, který vede další bývalý sparťan Brian Priske, rozhodl Krejčího vlastní gól

Ještě v květnu letošního roku byli společně nedílnou součástí veleúspěšné party z Letné. Ladislav Krejčí jako kapitán dovedl pražskou Spartu k doublu, a to pod vedením kouče Briana Priskeho. Po sezoně se jejich cesty rozešly po celé Evropě.

O pár měsíců později si ale opět mohli podat ruku na půdě Ligy mistrů. Ladislav Krejčí figuroval v utkání své Girony proti Feyenoordu Rotterdam v základní sestavě. Na lavičce nizozemského celku zase nemohl chybět jeho bývalý nadřízený s dánským pasem, který postavil i Dávida Hancka.

Brian Priske ale čelí v poslední době četné kritice. V lize je Feyenoord až šestý a do milionářské soutěže vstoupil ostudnou prohrou 0:4 s Leverkusenem. A to navíc na svém stadionu De Kuip. Utkání v Katalánsku ale vzali Priskeho svěřenci za ten lepší konec.

Ladislav Krejčí si do sítě srazil centr Hancka

Úvod ovšem patřil domácím. Šance Viktora Tsygankova se ještě neujala, ale ve 20. minutě už Girona slavila. Krejčího zkušený parťák ze stoperské dvojice David Lopez se dostal v pokutovém území k dorážce a poslal svůj tým do vedení. To ale netrvalo dlouho.

Ještě do poločasu totiž nizozemský celek vývoj utkání otočil. Sotva dozněla Lopezova oslava, když si Yangel Herrera vstřelil hlavou vlastní branku. O chvíli později šel ze hřiště zraněný Tsygankova a aby toho nebylo pro Katalánce málo, hosté se dostali do vedení.

Antoni Milambo se po chytré přihrávce dostal do pokutového území a nedal brankáři Paulu Gazzanigovi šanci. 2:1 pro hosty. Následně domácí záložník Ivan Martin ještě zařídil pro Feyenoord pokutový kop, který ale Gazzaniga Uedovi chytil.

Na začátku druhé části padla vlastní branka i na druhé straně. Jejím autorem byl Hancko. Slovenský reprezentant ale nakonec smutnit nemusel, celé akci totiž předcházel ofsajd Donny van de Beeka. Katalánci si vyrovnání nevymodlili ani v 67. minutě. Penaltu totiž neproměnil Bojan Miovski.

Girona se přeci jenom dočkala v 73. minutě. Střídající Arnaut Danjuma předvedl proti svým krajanům famózní sólo a jeho kolega a také Nizozemec van de Beek už neměl problém dopravit míč do sítě – 2:2. Poslední slovo ale měli opět hosté a hlavní roli hrál český reprezentant.

Krejčího bývalý parťák ze Sparty Hancko vyslal z levé strany prudký centr, který si odchovanec Zbrojovky Brno smolně srazil do vlastní sítě. Porážku se před koncem ještě pokoušel odvrátit Cristhian Stuani, ale jeho hlavička se neujala. Souboj bývalých sparťanů tak vyzněl pro Priskeho a Hancka.

Zdroj: Nova Sport 4