Evropská liga

La Liga jako noční můra pro Manchester United. Red Devils pošesté v řadě vypadli se španělským týmem

Často slýcháme názory, že Premier League je nejlepší liga světa a top týmy by v jiných ligách dominovali. Tím se ale nemůže chlubit Manchester United, který na španělských týmech tradičně ztroskotává.

Sevilla 2017/18

Španělské prokletí Manchesteru United začlo na Seville. V sezóně 2017/18 se oba týmy utkaly v osmifinále Ligy mistrů, v prvním zápase na Ramón Sanchéz Pizjuán byli domácí jasně lepší, vyjádřili to ale jen počtem střel (25-6, na branku 8-1), duel skončil bezbrankovou remízou.

V odvetě už Sevilla ukázala svou kvalitu a díky dvěma gólům Wissama Ben Yeddera si zajistila postup do čtvrtfinále.

Barcelona 2018/19

O rok později Manchester United šokoval PSG v osmifinále obratem v posledních minutách, ve čtvrtfinále si věřil i na Barcelonu. Katalánci však první duel na Old Trafford vyhráli 1:0 a v odvetě si postup pohlídali díky výhře 3:0.

Sevilla 2019/20

A zase ta Sevilla. V covidovém ročníku 2019/20 se vyřazovací část hrála pouze na jeden zápas na neutrální půdě. V semifinále v německé Köln Aréně narazil Manchester United na Sevillu a šel rychle do vedení díky penaltě Bruna Fernandese.

Jenže hosté zápas otočili díky brankám Susa a Luuka de Jonga a postoupili do finále Evropské ligy, kde po vítězství nad Interem získali historický šestý titul.

Villarreal 2020/21

O rok později došel Manchester United konečně do finále Evropské ligy. V duelu s Villarrealem byl jasným favoritem, jenže to se fanoušci Red Devils hodně přepočítali. Ve 29. minutě poslal Španěly do vedení Gerard Moreno, ve druhém poločase srovnal Cavani.

Zápas tak došel až do penalt, kde rozhodovala až 11. série. Všichni hráči proměnili, na řadu tak museli gólmani a zatímco Gerónimo Rulli proměnil, David de Gea svůj pokus poslal mimo branku a zajistil Villarrealu první trofej v historii klubu.

Atlético Madrid 2021/22

I v minulé sezóně ztroskotali hráči Manchesteru United na kopačkách španělského celku. V prvním duelu na Wanda Metropolitano otevřel skóre João Félix, deset minut před koncem vyrovnal Anthony Elanga.

V odvetě si měli Red Devils postup pohlídat, jenže do zavřené obrany Atlética se nemohli dostat, navíc Renan Lodi zajistil hostům vedení, které už uhlídali.

Sevilla 2022/23

Osudový soupeř. Jméno Sevilla bude možná v Manchesteru za chvíli zakázano vyslovit. Přitom se zdálo, že by svěřenci ten Haga mohli španělské prokletí zlomit, když v prvním zápase vedli 2:0. Sevilla však díky dvěma brankám v závěru srovnala na 2:2.

V odvetě na Ramón Sanchéz Pizjuán už ale hrál jen jeden tým. Sevilla i díky dvěma chybám v obraně United vyhrála 3:0 a hladce postoupila do semifinále Evropské ligy. Navíc tak ještě prohloubila fóbii Manchesteru United ze španělských týmů, se kterými vypadli pošesté v řadě.