Tenis

Kvitová postupuje do čtvrtfinále, Fruhvirtová nestačila na Badosaovou

Dámský turnaj v Miami se dostává do závěrečné fáze turnaje, na ženy čekaly osmifinálové souboje. Těchto bitev se zúčastnily i Petra Kvitová a talentovaná Linda Fruhvirtová. První zmiňovaná v bitvě plné zvratů uspěla, povedený turnaj Fruhvirtové se naopak končí v osmifinále.

Dámský turnaj v Miami se dostává do závěrečné fáze turnaje, na ženy čekaly osmifinálové souboje. Těchto bitev se zúčastnily i Petra Kvitová a talentovaná Linda Fruhvirtová. První zmiňovaná v bitvě plné zvratů uspěla, povedený turnaj Fruhvirtové se naopak končí v osmifinále, česká kometa nestačila na španělskou favoritku. Jaká velká výzva čeká Kvitovou ve čtvrtfinále?

Kvitová vyzrála na Kudermetovou

Česká šampionka se v osmifinále utkala s touto Ruskou, cesta do čtvrtfinále byla poměrně otevřená. Výkonnost Kudermetové má však stoupající tendencí, forma Kvitové navíc není nijak úchvatná. Tento duel tak neměl vyloženou favoritku.

Zápas plný zvratů dopadl lépe pro Kvitovou. Cesta za postupem však nebyla vůbec snadná. Hned v úvodu zápasu přišla Češka o svůj servis, což nebyl ideální start do utkání. Na returnu si však dokázala vzít svůj servis zpět a srovnala na 1:1. Její hra začínala mít čím dál lepší parametry, projevilo se to i na skóre. Vedení 5:2 pro Kvitovou už bylo velmi nadějně.

Ruska ale zabojovala, vyhrála 4 gemy v řadě a měla sama možnost uzavřít první sadu ve svůj prospěch. To se jí však nepovedlo a o vítězce úvodního setu rozhodl tiebreak. Vyrovnanou zkrácenou hru nakonec vyhrála Češka v poměru 7:5 a dostala se do důležitého vedení.

Ztracený první set ale Rusku nezlomil a bojovala dál. V dalším setu měla výborný start, její tenis vykazoval velmi vysokou herní úroveň. Kvitová si v této fázi zápasu naopak vybrala slabší chvíle, které však netrvaly příliš dlouho. Kudermetová v této sadě dominovala. Při jejím vedení 4:0 a 40:0 se zdálo, že zápas rozhodne až závěrečná sada.

Poté se však česká šampionka nadechla k velkému obratu. Kvitová své soupeřce už nepustila jediný gem, vyhrála 6 her v řadě a dotáhla tento bláznivý duel do vítězného konce. Kudermetovou porazila 7:6 a 6:4, v Miami postupuje už do čtvrtfinále.

Je to pro ni vyrovnání nejlepšího výsledku sezóny (čtvrtfinále si zahrála i v Dubaji). Aby ho dokázala ještě vylepšit, čeká ji obrovská výzva. Ve čtvrtfinále se utká se Swiatekovou, která je aktuálně bezkonkurenční.

Polka vyhrála poslední turnaje v Doha a Indian Wells, tahá šňůru 14 výher v řadě, aktuálně se zdá být k neporažení. Po skončení turnaje se stane novou světovou jedničkou.

Fruhvirtová končí v osmifinále

Na 16letou Češku čekala další špičková sokyně. O čtvrtfinále si to měla rozdat s Badosaovou, španělská tenistka patří v současnosti mezi nejlepší hráčky světa (3. na světě). Česká kometa tak mohla jedině překvapit.

Fruhvirtová měla poměrně solidní vstup do utkání, za stavu 1:0 si vypracovala několik brejkbolů. Ty ale nedokázala využít, což Badosaovou značně povzbudilo. Španělská favoritka začala dominovat, téměř nechybovala, na svém kontě měla i více vítězných míčů. První set tak vyhrála 6:2, Češce nedala sebemenší šanci.

V následující sadě se Fruhvirtová dokázala zlepšit, na vývoj zápasu to však žádný vliv nemělo. Česká tenistka dokázala své soupeřce sebrat podání a dostala se do vedení 2:0. Tento nadějný výsledek ale neměl příliš dlouhého trvání.

Badosaová vyhrála 4 gemy v řadě, zápas měla plně pod kontrolou. třetí hráčka světa nakonec zvítězila 6:2, 6:3 a potvrdila roli favoritky. Ve čtvrtfinále se utká s domácí Pegulaovou.

Turnajová pouť Lindy Fruhvirtovou tak končí v osmifinále, což je pro mladou Češku ohromný úspěch. Divokou kartu od pořadatelů využila nejlepším možným způsobem. Porazila tři silné hráčky (Koviničovou, Mertensovou a Azarenkovou).

Potvrdila si, že po herní stránce dokáže konkurovat i těm nejlepším. V žebříčku se posune do TOP 200, což je pro ní velký průlom (polepší si celkem o 93 příček). Fruhvirtová má našlápnuto na hvězdnou kariéru. Budoucnost českého ženského tenisu se zdá býti stejně růžová jako její současnost.

Zdroj: Twitter, WTA