Spojte se s námi


Tenis

Krutý los. Lehečka začne v Dubaji proti obhájci titulu

Tenisové dění se brzy přesune do Severní Ameriky. Ještě předtím se ale koná turnaj v Dubaji, kde se představí i semifinalista z Dauhá Jiří Lehečka. Los mu ale příliš radosti neudělal. Hned v prvním kole totiž vyzve obhájce loňského titulu Francouze Humberta.

Publikováno

dne

Tenisové dění se brzy přesune do Severní Ameriky. Ještě předtím se ale koná turnaj v Dubaji, kde se představí i semifinalista z Dauhá Jiří Lehečka. Los mu ale příliš radosti neudělal. Hned v prvním kole totiž vyzve obhájce loňského titulu Francouze Humberta. A tento duel není jediným zajímavým střetnutím, které se v prvním kole odehrají.

  • Začíná turnaj ATP v Dubaji
  • Jiří Lehečka bude jediným českým zástupcem
  • V prvním kole český tenista narazí na obhájce titulu Francouze Humberta

I přes konkurenci turnaje v Dauhá je dubajský podnik hvězdně obsazený

Turnaj v Dubaji trochu doplatil na to, že předcházející akce v Dauhá byla povýšena o kategorii výše. Podnik ve Spojených arabských emirátech se tak nemůže pochlubit jmény jako je Alcaraz nebo Djokovič.

V Kataru se tak nakonec prosadili jiní. Tenisový podnik v Dubaji je pořád kvalitně obsazenou akcí a kromě zmíněných dvou jmen se tady představí velké množství skvělých hráčů.

Platí pro nasazenou jedničku Rusa Medveděva i dvojku Australana De Minaura. Chybět by neměli ani finalisté z Dauhá: vítěz Andrey Rubljov a poražený Jack Draper.

Právě s britským levorukým hráčem vypadl v Kataru jediný Čech na podniku Jiří Lehečka. A los v Dubaji mu znova přivál do cesty leváka.

Lehečka vyzve Humberta

Český tenista se přes svůj vzestup na žebříčku ATP nevešel mezi nasazenou osmičku a v Dubaji tak mohl být vylosován proti jakémukoliv soupeři.

A los byl v tomto směru poměrně krutý. Lehečka si zahraje proti úřadujícímu šampionovi z Dubaje Ugo Humbertovi.

Levoruký tenista tady před rokem završil úžasný počin, protože jeho loňská finálová účast byla šestou v kariéře celkově. A rodák z Mét při ní získal šestý titul.

Stoprocentní úspěšnost při prvních šesti finálových duelech v kariéře jej tehdy zařadila tři hráče tenisové historie, kterým se něco takového podařilo. A Humbert – byť už mezitím ochutnal i hořkost finálové porážky – září i letos.

V Marseille totiž před týdnem dokázal poprvé v kariéře obhájit svůj titul z předešlého roku. Teď se mu postaví na odpor Lehečka.

Humbert s Lehečkou se potkávají poprvé

Také on se už letos radoval z turnajového triumfu a svým výkonem v Dauhá potvrdil svou velmi dobrou formu. Po vítězství nad Alcarazem oslavil také své doposud nejvyšší postavení na žebříčku ATP.

Jeho zápas s Hubertem tak bude zcela jistě patřit mezi šlágry úvodu dubajského podniku. Půjde o první vzájemné střetnutí této dvojice.

Los vytvořil pro první kolo další zajímavé páry. Přemožitel Djokoviče z Dauhá Ital Berrettini se utká v souboji veteránů s Francouzem Monfilsem. Semifinalista z katarského turnaje Kanaďan Auger Aliassime si zahraje s Kazachem Bublikem.

Zdroje: X, ATP

Reklama

Oblíbené