Krmenčík vstřelil Spartě nádherný gól. Zkusil jsem to a zapadlo to krásně, pochvaloval si útočník Slovácka

Útočník Slovácka Michael Krmenčík se po dlouhé době znovu radoval z gólu a to na hřišti Sparty, kde jeho tým remizoval 2:2. Krásná trefa, kterou Krmenčík zajistil Slovácku dočasné vedení, byla pro hráče velkým momentem, i když litoval, že jeho tým nevyhrál.

• Krmenčíkova krásná trefa z dálky proti Spartě zajistila Slovácku vedení 2:1
  • Útočník zdůraznil důležitost týmového výkonu a svůj gól označil za „třešničku na dortu“
  • Kvůli nedostatku kondiční přípravy odehrál pouze 60 minut, ale plánuje se zlepšovat

Michael Krmenčík si na Letné užil svůj velký moment. Když jeho nádherný lob přes sparťanského gólmana Petera Vindahla zapadl do sítě, Slovácko se dostalo do vedení 2:1. „Dobře mi skočil míč, tak jsem si říkal, že to zkusím vykouřit a zapadlo to tam hezky,“ popsal šťastný útočník svou povedenou střelu pro Sport.cz.

Krmenčík, který v minulosti hrál v dresu Plzně či Slavie, se do sítě trefil po delší době, což jeho radost ještě umocnilo. „Oslavu jsem si užil, ale nechtěl jsem dělat nějaké povyky. Jen jsem dal gól po dlouhé době, snad jsem neudělal nějakou blbost,“ řekl se smíchem.

Skromný hrdina chválí spoluhráče

I přes svůj skvělý výkon na hřišti se Krmenčík nechtěl stavět do role hlavní hvězdy zápasu. „V první řadě bych chtěl říct, že jsme podali bojovný výkon všichni. To, že jsem nahrál na gól a jeden hezký dal, to je jenom třešnička,“ prohlásil skromně útočník Slovácka.

Během zápasu Krmenčík bojoval, co mu síly stačily, a neustále se pral s tvrdou obranou Sparty, kterou vedl zkušený stoper Asger Sörensen. „To je můj styl hry, musím bourat obránce a hrát tvrdě, jinak mě konkurence sežere,“ vysvětlil svůj přístup ke hře.

Krmenčík rovněž prozradil, že jeho gól nebyl pouhou náhodou. Již během rozehrávky si všiml, že je sparťanský gólman daleko z branky. „Už když jsme rozehrávali, tak jsem si říkal, že když dostaneme balon na půlku, tak že ho zkusím přehodit,“ popsal Krmenčík svůj myšlenkový proces před úspěšnou střelou.

Fyzická kondice zatím není ideální

I když Krmenčík odehrál v zápase klíčovou roli, jeho fyzická kondice zatím není ideální. „Měl jsem jen měsíc kondiční přípravu v Apollonu. Týden a půl se řešil přestup sem. Byl jsem se jen čtyřikrát vyklusat,“ přiznal útočník, který odehrál 60 minut.

Útočník Slovácka se však nevzdává a má v plánu se zlepšovat. „Odehrál jsem šedesát minut, příště odehraju pětasedmdesát. Chci se posouvat,“ řekl odhodlaně hráč, který se chce dostat zpět do plné formy.

Krmenčík má zkušeností na rozdávání

V zápase na Letné Michael Krmenčík ukázal, že jeho zkušenosti z domácí ligy i ze zahraničí mohou být pro Slovácko velkou posilou. A jestli se dostane do plné kondice, bude pro tým v dalších zápasech bezesporu klíčovým hráčem.

Zdroj: Sport.cz, X