Chance Liga

Krejčí hrdinou, Spartu zachránila penalta! Zlín podlehl úřadujícímu mistrovi 0:1, Ševcům neuznal gól VAR

Fotbalisté Sparty Praha měli v sobotu 29. července na programu zápas druhého kola Fortuna ligy, když se na moravské Letné utkali se Zlínem. O osudu tohoto střetnutí musela rozhodnout až penalta z 80. minuty, kterou proměnil Ladislav Krejčí a zajistil Spartě vítězství.

Mnohem aktivněji vstoupili do utkání hráči Sparty, kteří už od úvodního hvizdu drželi míč častěji na svých kopačkách. První vážnější příležitost si nicméně až v jedenácté minutě vypracoval Asger Sørensen.

Jeho hlavičku však brankář Stanislav Dostál vychytal. I poté měli více ze hry Sparťané, domácí se ale v průběhu první půle také dostával do ofenzivních akcí. Jednu takovou si Zlín vypracoval ve 33. minutě.

Po centru z volného kopu se v pokutovém území nejlépe ze všech zorientoval Filip Žák, který nasměroval míč do pravého dolního rohu. Rozhodčí však tuto branku kvůli ofsajdovému postavení neuznal.

A velkou šanci si zlínští připsali také v závěru prvního poločasu, kdy na levé straně osamocen Antonín Fantiš hlavičkoval pouze do levé tyče. Pohledem do statistik – první poločas dopadl jasně lépe pro hosty. Gól ale z žádné situace nepadl, a to ani na jedné straně.

Druhý poločas

Podobným stylem pokračovalo také druhé dějství. Sparta byla více na míči, Zlín ale předváděl kombinačně vcelku pohledný fotbal.

Oběma týmům ale jakoby chyběla dostatečná kvalita ve finální fázi. Na straně domácích se neprosadil Žák, ani Vukadin Vukadinovič, za hosty skóre nezměnil ani jeden z dvojice Ladislav Krejčí – Victor Olatunji.

A to i přesto, že byl druhý jmenované v opravdu solidní gólové příležitosti. V pokutovém území se totiž dostal k hlavičce, tu ale nasměroval těsně mimo tři tyče. Spartu však v honbě za plným počtem bodů zachránila penalta z 80. minuty.

Jeden z obránců zlínského celku totiž zahrál rukou před vlastním brankářem, Dalibor Černý po konzultaci s videoorozhodčím posoudil tento zákrok jako prohřešek proti pravidlům a ukázal na penaltový puntík.

K pokutovému kopu se postavil Krejčí, tedy muž, který je na takové situace specialistou. A ani v tomto případě se nemýlil. Další branku už fanoušci na Letné neviděli. Sparta tak díky gólu z penalty vyhrála 1:0 a získává další tři body.

Zdroje: O2 TV Sport, Fortuna liga