Krejčí debutoval za Gironu. Bývalý sparťanský kapitán naskočil do rovnou základu, jak se mu dařilo proti Montpellieru?

Ladislav Krejčí na začátku tohoto letního přestupového období odešel z pražské Sparty a vydal se za novou výzvou. Bývalého kapitána letenských zlákala Girona, za kterou si Krejčí v pátek připsal první start a přispěl k remíze s francouzským Montpellierem.

Ladislav Krejčí na začátku tohoto letního přestupového období odešel z pražské Sparty a vydal se za novou výzvou. Bývalého kapitána letenských zlákala Girona, za kterou si Krejčí v sobotu připsal první start a přispěl k remíze s francouzským Montpellierem.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

• Ladislav Krejčí zaznamenal debut za Gironu
  • Bývalý sparťanský kapitán naskočil rovnou do základu
  • Girona remizovala s Montpellierem 3:3

Girona má za sebou dva první přípravné duely na nový soutěžní ročník. První zápas odehrála proti celku ze čtvrté ligy, kterým byl UE Olot. Katalánský celek nejdříve prohrával 0:1, poté však dokázal srovnat a výsledkem 1:1 zápas skončil.

Další přátelský zápas měla Girona na programu v sobotu dopoledne, tentokrát s francouzským Montpellierem. Gólový účet utkání otevřel v 19. minutě šestadvacetiletý forvard Arnaud Nordin a poslal svůj tým do vedení.

Za překvapení loňského ročníku La Ligy ale o pět minut později vyrovnal Artem Dovbyk. Ukrajinský útočník pak skóre obrátil na stranu Girony, když se prosadil ve 38. minutě.

Výsledkem 2:1 pro Gironu skončil první poločas, přičemž Ladislav Krejčí se rovnou dostal do základní sestavy. Nehrál ovšem na to, na co byl zvyklý ve Spartě, tedy v tříčlenné obraně.

V dresu španělského celku Krejčí naskočil naopak do čtyřčlenné obrany a svým výkonem v defenzivě přispěl k poločasovému vítězství svého týmu.

Krejčí v druhém poločase střídal

Český reprezentant vydržel na hřišti až do 64. minuty. Hlavní kouč Girony v druhé půli poměrně dost obměnil sestavu, když vystřídal celkem sedm hráčů. A pravděpodobně i proto nakonec Montpellier neodešel z tohoto utkání jako poražený.

V 71. minutě využil výhodu pokutového kopu Wahbi Khazri, deset minut nato ale udržel vedení katalánského celku Manu Vallejo. Khazri ovšem v 85. minutě vyrovnal na 3:3. Girona se následně v rámci přípravy utká ještě Espanyolem, Toulouse, Neapolí a Bournemouthem.

Zdroj: La Liga, Girona FC