Koubek: Výhra nad Pardubicemi? Museli jsme to vydřít, bylo to vítězství vůle a disciplíny směrem dozadu

Viktoria Plzeň v neděli po obědě hostila na domácím stadionu Pardubice. V utkání byla velkým favoritem a ačkoliv v prvním poločase neskórovala, došla si pro klidnou výhru 2:0. Trenér Miroslav Koubek si oddechl, uvědomoval si totiž, že jeho tým nezíská body zadarmo.

• Plzeň získala důležité tři body
  • S Pardubicemi to nebyl snadný zápas
  • Trenér Koubek si oddechl

Čtyři zápasy. Tak dlouho čekala plzeňská Viktoria na soutěžní výhru. Po vítězství nad Olomoucí v polovině měsíce září padla v Edenu, kde dostala tři branky a sama nevsítila ani jednu.

Následně třikrát remizovala, a to na Frankfurtu, s Mladou Boleslaví i Ludogorcem. Doma s Pardubicemi se ale potřebovala nastartovat a vrátit fanouškům důvěru, kterou v klub mají.

Jako favorit se ale dlouho nedokázala prosadit a první poločas byl na šance poměrně vyrovnaný. V tom druhém už ale Viktoriáni zabrali a došli si pro cenné tři body.

V 56. minutě se trefil mladý záložník Tom Slončík a v závěru navýšil vedení Milan Havel. Viktoria je díky tomu třetí se čtyřbodovou ztrátou na Slavii, kterou ale čeká zápas se Spartou.

Koubek po zápase

„Hodně jsem si oddechl, že jsme to zvládli. Věděl jsem, že to bude složité. Pardubice jsou běhavý soupeř. Nám teď trošku chybí energie, máme náročný program, oslabuje nás to, takže když zápas skončil, oddechl jsem si,“ řekl po utkání trenér Koubek.

„Museli jsme to vydřít, bylo to vítězství vůle, disciplíny směrem dozadu, odehrát to s nulou, což se podařilo,“ dodal zkušený lodivod, který před angažmá ve Viktorii působil v Hradci Králové.

„Věřili jsme, že to zvládneme. I v té křeči, v které jsme se nacházeli, tak kluci měli strašnou vůli vyhrát. Byli nervózní, na výkonu to bylo vidět. A já jsem šťastný a děkuji jim, že to vydřeli. Nebylo to o kráse, bylo to o tom, to dokázat,“ zakončil.

Zdroj: Livesport