Komentář: Dal jsi gól, střídáš? Slavia v Bilbau se třemi změnami oproti Jablonci

Už za dva dny vyběhne Slavia v Baskicku k zápasu třetího kola Evropské ligy. Na těžkou bitvu s Bilbaem se sešívaní připravili proti jinému náročnému soupeři, s Jabloncem měli při výhře 2:1 hodně práce.

• Slavii se vrací dvojice Douděra, Oscar
  • V pohárech jsou sešívaní po dvou kolech na čtyřech bodech
  • Na lavičku mohou putovat paradoxně nedělní střelci z Jablonce

Těžký zápas se dal čekat, vždyť Jablonec před reprezentační pauzou Jablonec vyloupil rivala z Liberce výsledkem 5:0. I proti Slavii Severočeši obstáli, přestože to nakonec nestačilo ani na bod.

A nestačilo to hlavně proto, že je teď Slavia zkrátka dobrá. Červenobílí možná trochu nečekaně vsadili na nejsilnější možnou základní sestavu, když samozřejmě opomeneme dvojici Oscar Dorley, David Douděra. Ti nemohli hrát z důvodu disciplinárního trestu.

Oba dva bude mít v týdnu k dispozici Jindřich Trpišovský v Bilbau a právě je lze nejvíce ze všech oproti neděli čekat od úvodní minuty. Samozřejmě místo Simiona Micheze a Filipa Prebsla.

Právě ti dostali jedinečnou šanci se ukázat v základu a rozhodně vyloženě nezklamali. Michez se dokonce uvedl holek, ve Španělsku však budou bez pochyb potřeba zkušenosti, které má s podobnými zápasy právě douděra.

O Oscarovi se netřeba rozepisovat, jeho funkci uprostřed hřiště by nyní plnohodnotně nezastal žádný ligový záložník, natož mladičký a typologicky úplně jiný Prebsl. Ten se v Bilbau dostane do hry maximálně na pár minut.

Jinak se nabízí snad už jen jedna výměna. Ondřej Lingr sice také poprvé od návratu do Slavie skóroval, výkonnostně je to však z jeho strany stále křečovité. Mojmír Chytil má mnohem lepší formu, zároveň je s týmem více sehraný.

Lingr na dva zápasy od první minuty během pěti dnů není zvyklý, ve Feyenoordu v podstatě nehrál, což se i podle slov Trpišovského podepsalo na jeho kondici a celkově hře. A v Bilbau bude potřeba se vydat na sto procent.

Jinak v sestavě není do čeho sahat. S otazníkem je snad jen kondice Tomáše Chorého, který jak za repre proti Ukrajině, tak v Jablonci, tahal nohy. Při zranění Daniela Fily každopádně trenér Trpišovský Tomáše nasadí, i kdyby byl pod všemi možnými prášky.

Trenér Slavie sice před víkendem mluvil o návratu mistra velkých zápasů Ivana Schranze, rovnou do základu a navíc venku ale určitě nepůjde. Navíc při vší úctě aktuálně není ani místo koho.

Z lavičky rozhodně může strašit pohárový specialista Matěj Jurásek, jenž zahrál výborně v Razgradu. Nyní ale stoprocentní důvěru Trpišovského zkrátka nemá.

Zdroj: O2 TV Sport