Katastrofální výkon, tohle se Flickovi nepovedlo! Barcelona vyhořela proti Osasuně

Výkon lídra LaLigy zůstal za očekáváním všech fanoušků španělského fotbalu. Hansi Flick měl v plánu experimentovat se sestavou a dát příležitost mladým hráčům, přičemž zároveň nechat odpočinout ty hlavní. To se mu vůbec nevyplatilo, protože už v prvním poločase Katalánci prohrávali 0:2. V druhém poločase naději vykřesal Pau Víctor, avšak ani to nepomohlo odvrátit drtivou porážku 2:4.

300 Kč + až 50.000 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Barcelona v této sezóně poprvé v lize prohrála
  • Hansi Flick nechal odpočívat ty nejlepší hráče ze základní sestavy
  • Lamine Yamal předvedl vskutku výstavní ránu

První půle nám ukázala, že to, co si tak nějak všichni mysleli, bylo nakonec možná pravdou. Hansi Flick sestavu možná až moc proházel a bylo v ní spoustu hráčů bez pořádné zápasové praxe. Jeho tým už v prvním poločase předvedl tragický výkon.

O první branku se postaral po pěkném centru Bryana Zaragozy hlavičkou Budimir, a to znamenalo obrovskou euforii na Estadiu El Sadar. Katalánci se tedy snažili dostat zpět do zápasu, avšak nedařilo se jim kombinovat na útočné polovině. Jedna ztráta za druhou dávala příležitosti Osasuně.

Jednu ztrátu způsobil také Pau Víctor, po čemž rozhodčí dopřál domácím protiútok. Ten neuvěřitelně zakončil Bryan Zaragoza, který si pohrál z brankářem Iňakim Peňou a poslal balón do odkryté sítě.

Barcelona zakončila za první polovinu na branku pouze dvakrát. I přes převahu na balónu katalánský tým nebyl lepší a po poločase zaslouženě prohrával 0:2.

Zlepšený výkon v druhém poločase i tak nevedl k výhře

Naději sice v 53. minutě vystřelil Pau Víctor, a to po velké chybě domácího brankáře Herrery. Balón mu přiťuknul Gerrard Martín, Víctor následně neváhal. Jeho střelecký pokus skončil v síti.

Prakticky vzápětí trenér Flick poslal na hřiště Raphinhu s Laminem Yamalem, aby hru oživili. To se vlastně stalo, ale ne v takovém měřítku, jak by si německý trenér představoval. Pro Katalánce to vypadalo nadějně, jenže v dalším průběhu druhé půle předvedl zásadní chybu Ferran Torres.

Osasuna následně přešla do nebezpečného protiútoku, který skončil penaltovým zákrokem na Budimira. Ten se postavil k exekuci pokutového kopu a poslal svůj tým opět do dvougólového vedení – 3:1. V 85. minutě ale bylo pro hosty ještě hůř.

Střídaný Yamal šel vypomoct do obrany, přičemž nepovedené přehození míče přes Bretonese bylo krutě trestáno. Na jeho střelu zpoza vápna neměl nárok španělský brankář Peňa a vypadalo to na brutální debakl – 4:1.

V závěru zápasu už mladičký Yamal pouze korigoval skóre. Jeho střela z hranice vápna zapadla krásně do pravé šibenice a ukončila tak celý zápas. Výsledné skóre – 4:2 pro Osasunu.

Pro Hansiho Flicka je to první porážka v lize, ale nutno říct, že se to trochu dalo čekat. Němec chtěl před Ligou mistrů tým pošetřit a tak rotoval se sestavou. Na obrat už střídání nestačila a překvapením také bylo stažení polského střelce i přes katastrofální výkon Ferrana Torrese, kterého na jeho pozici z kraje hřiště posunul.

Zdroj: Nova Sport, FC Barcelona, X