Tenis

Karolína Muchová postupuje do finále v Pekingu!

Karolína Muchová si zajistila postup do finále turnaje WTA 1000 v Pekingu po vítězství nad domácí hráčkou Čeng Čchin-wen ve dvou setech. V klíčových momentech dokázala využít soupeřčiných chyb a po výborném výkonu si zahraje o titul. V něm se utká s Američankou Coco Gauffovou.

• Muchová postoupila do finále WTA 1000 v Pekingu po výhře nad Čeng
  • Využila soupeřčiných chyb a pevně si držela podání
  • Ve finále se utká s Coco Gauffovou

Na prestižním turnaji v Pekingu se v sobotu střetla Karolína Muchová s domácí Čchin-wen Čeng. Číňanka zažívá životní sezónu – dostala se do finále Australian Open a vyhrála olympijský turnaj. Na Turnaji mistryň má velkou šanci poprvé startovat díky svým vynikajícím výsledkům.

Muchová se po dlouhé pauze způsobené zraněním dokázala vrátil na okruh ve skvělé formě. Na letošním US Open obhájila semifinále, což jí pomohlo udržet si vysoké postavení v žebříčku.

Naposledy se tyto dvě hráčky utkaly na finále v Palermu, kde Čeng zvítězila 6:4, 4:6, 6:2. Dnešní zápas tedy sliboval velmi vyrovnaný souboj.

Zranění rozhodlo

První set začal vyrovnaně, když obě hráčky držely své podání až do stavu 3:2 pro Karolínu Muchovou. Česká hráčka poté získala důležitý brejk na 4:2, kdy Čchin-wen Čeng při posledním úderu gemu špatně došlápla a po pádu si poranila zápěstí.

Zápas byl na chvíli přerušen kvůli ošetření, ale Čeng se rozhodla pokračovat, přestože bylo zřejmé, že jí zranění komplikuje hru.

Muchová následně bez větších problémů udržela své podání a zvýšila na 5:2. Čeng se ještě pokusila zvrátit vývoj, ale po několika výměnách v následujícím gemu poslala forhend za základní čáru, čímž Muchová uzavřela první set poměrem 6:3.

Druhý set nabídl podobný scénář. Muchová opět excelovala na podání a ve třetí hře se jí podařilo soupeřku brejknout. Čeng v této sadě zahrála dvojchybu, což se ukázalo jako rozhodující moment celého setu. Česká tenistka si pak s přehledem držela svůj servis a zápas nakonec dovedla do vítězného konce poměrem 6:4.

Muchová ve finále!

Ve finále se Muchová utká s Američankou Coco Gauffovou, která v druhém semifinále otočila zápas s Paulou Badosaovou. Gauffová v posledních měsících procházela menší krizí a dokonce propustila svého trenéra. Zdá se však, že se její forma zlepšuje.

Pro Muchovou je to životní šance získat největší titul kariéry. Dosud její jediný triumf na okruhu WTA pochází z roku 2019, kdy zvítězila na turnaji v Soulu. Finále v Pekingu se odehraje v neděli.

Zdroj: WTA, Livesport