Kalamita Čechů v Německu! Sparťan čelí nedůvěře slavného trenéra a zranění zkušené opory zadních řad

Začátek druhé Bundesligy vypadá pro dva z českých hráčů jako malá kalamita Čechů v Německu. Taletovaný host ze Sparty totiž musí čelit nedůvěře slavného trenéra a zkušený obránce se pro změnu zranil. Jak si vedli další legionáři?

350Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

• Druhá Bundesliga má za sebou druhé kolo
  • Michal Ševčík nemá důvěru trenéra, Tomáš Kalas je zraněný
  • Adam Karabec a Filip Kaloč hrají pravidelně

Druhá nejvyšší soutěž v Německu je v letošní sezoně pro českého pozorovatele tuze zajímavá. U našich západních sousedů totiž hraje hned pět hráčů. Na začátku ročníku se ale nacházejí ve velmi rozdílném postavení.

Hned dva naše krajany má na soupisce Norimberk, který vede bývalý vynikající kanonýr německého národního týmu Miroslav Klose. Ve druhém kole jeho svěřenci narazili na silné Schalke, které se touží navrátit zpět mezi elitu. A Norimberk triumfoval 3:1.

Ze tří Čechů, kteří se v utkání mohli představit, ale byl na hřišti pouze jediný, a to ještě od 67. minuty jako střídající hráč. Ondřej Karafiát tak přímo z trávníku viděl, když Rafael Lubach vsítil třetí branku domácích. Pro zbylé dva naše aktéry to byla taková kalamita Čechů v Německu.

Karabec a Kaloč pouze remizovali

Spoluhráč Karafiáta Michal Ševčík totiž evidentně čelí nedůvěře trenéra Kloseho. Ani ve druhém ligovém utkání nedostal na hřišti ani minutu a zatím to nevypadá, že by se situace hosta z pražské Sparty měla změnit. Radost ale nemůže mít ani Tomáš Kalas.

Obvyklý člen základní sestavy Schalke se totiž před utkáním s Norimberkem zranil a podle webových stránek klubu má individuální plán. Kdy se člen širšího kádru české reprezentace na hřiště vrátí, to se zatím přesně neví.

Velkou radost ze svého druhého startu v základní sestavě neměl ani Adam Karabec. Hráč Sparty, který hostuje v Hamburku, pomohl pouze k domácí remíze 1:1 s Herthou Berlín. Jedenadvacetiletý technik strávil na hřišti 83. minut.

Druhou ligovou výhru neslavil ani Filip Kaloč. Důrazný středopolař opět nastoupil v základu Kaiserslauternu, který ale v domácím prostředí pouze remizoval 2:2 s Fürthem. Domácí museli navíc dohánět dvoubrankové manko.

Zdroj: 2. Bundesliga, Transfermarkt