Jude Bellingham mohl prolomit gólový smutek, ale trápí se dál. Real Madrid dostal proti Barceloně do vedení Mbappé. Branku mu ovšem zrušilo video

Slavné El Clasico mezi Realem Madrid a Barcelonou opět nabídlo přehlídku těch největších fotbalových hvězd Evropy. Svůj gólový smutek mohl v prvním poločase prolomit Jude Bellingham, ale nakonec stále platí, že v nové sezoně se v bílém dresu ještě neprosadil. První branku vstřelil Kylian Mbappé, ale rozhodčí ji po zásahu videa musel zrušit.

• Slavné El Clasico hostil v sobotu večer stadion Realu Madrid
  • Svou gólovou smůlu nové sezony zatím neprolomil Jude Bellingham
  • Branku Kyliana Mbappého zrušil videorozhodčí

Jednomu z nejslavnějších fotbalových zápasů starého kontinentu vyhradil program španělské LaLigy sobotní večer. Barcelona přijela na Real Madrid s tříbodovým náskokem v pozici vedoucího týmu soutěže. Ve středu přitom Katalánci v rámci Ligy mistrů pohodlně přehráli 4:1 Bayern Mnichov. Hattrickem se prezentoval Brazilec Raphinha, který nechyběl v základu i v El Clasicu.

Na lavičce už měl Hansi Flick k dispozici téměř rok zraněného středopolaře Gaviho, který se postupně dostává do herní praxe. V sestavě týmu, který v posledních čtyřech duelech nastřílel neuvěřitelných sedmnáct branek, figurovala i dvojice zázračných mladíků Lamine Yamal a Pau Cubarsí. Na hrotu se snažil nejlepší střelec soutěže Robert Lewandowski (dvanáct branek).

Domácí museli kvůli zranění oželet služby brazilského kouzelníka Rodryga. Svalové problémy přitom vyřadily také obvyklou jedničku, Belgičana Thibauta Courtoise. Zkušený a veleúspěšný trenér Carlo Ancelotti opět vsadil na služby Juda Bellinghama, který ovšem po návratu z letního evropského šampionátu stále hledá optimální formu.

Jude Bellingham stále čeká na první gól

Během posledních deseti duelů se oba rivalové rozešli ve shodném poměru, každý zvítězil pětkrát. Vzhledem k vývoji tabulky a letnímu příchodu hvězdného Kyliana Mbappého se ovšem čekalo více od Realu, pro který samozřejmě hrálo i domácí prostředí zaplněného Santiaga Bernabéu. Pro pětadvacetiletého Francouze to bylo vůbec první El Clasico v životě.

Právě Mbappé se hned ve druhé minutě řídil sám na Inakiho Peňu, ale akci nakonec zrušil praporek pomezního sudího. Na druhé straně kontroval polský sniper Lewandowski, ale do šance se nakonec neprobil. Ve španělském hlavním městě se hrál, podle očekávání, pohledný a svižný fotbal. Šance střídala šanci.

Po deseti minutách hry zklamalo zakončení sedmnáctiletého Yamala. Na druhé straně už téměř dostal míč za Peňu Bellingham, ale barcelonský odchovanec předvedl vynikající zákrok, kterým míč mířící do brány doslova vyškrábl. Celé akci navíc předcházel Mbappého ofsajd. Stále tak platí, že hvězdný Angličan v novém ročníku za Bílý balet ještě neskóroval.

Parádní individuální akcí se blýskl také Vinícius Júnior, v rozhodujícím okamžiku ale zamířil vedle. Když už hráči v bílém slavili branku Mbappého, videorozhodčí ji kvůli ofsajdu zrušil. Protesty domácích vyšly vniveč. Nakonec tak platilo, že úvodní dějství zápasu mezi Realem a Barcelonou branku nenabídlo.

Zdroj: Nova Sport 4