Jednostranná záležitost v Edenu. Slavia odčinila zaváhání se Slováckem, České Budějovice přejela rozdílem třídy

Jako kočka s myší, jako kdyby oba týmy nehrály jednu ligu. Hladová Slavia Praha a téměř naprosto odevzdané České Budějovice. Sešívaní šli do utkání jako favorit a přejeli Dynamo rozdílem třídy.

EXKLUZIVNĚ CHANCE LIGA NA BETANO TV ZDARMA +350Kč BONUS

S KÓDEM BIGPROMOCZ

Spustit přenos
  • Slavia na domácí půdě přejela České Budějovice
  • Dynamo potvrdilo roli outsidera
  • Na venkovní výhru čeká téměř dva roky

V sobotu odstartovalo druhé kolo Chance ligy a Slavia do něj vstoupila s jasným cílem. Chtěla napravit zaváhání z prvního kola. To totiž nezvládla podle představ a na Slovácku uhrála pouze bezbrankovou remízu. Na Spartu tak od začátku ztrácí dva body.

Sparta navíc vyhrála v sobotu svůj duel v Teplicích a výhra byla pro sešívané povinností. Navíc k tomu dostali ideálního soupeře. Do Edenu přijely České Budějovice. Ty odstartovaly ligu prohrou, u nich doma je porazila Sigma Olomouc.

Sešívaní byli jasným favoritem. Ostatně na jejich půdě Dynamo nebodovalo už 14 utkání v řadě. Celkově jsou Jihočeši venku absolutně bezzubí. V minulé sezoně byli nejhorším hostujícím týmem v celé lize, připsali si je čtyři body, ani jednou nevyhráli.

O moc lepší to nebylo ani ročník předtím. Celkově České Budějovice čekají na venkovní výhru od 15. října 2022. Tehdy vyhrály v Teplicích. A v Edenu se nepřekvapivě senzace nekonala.

Slavia zničila Dynamo rozdílem třídy

Slavia od začátku utkání na nic nečekala. Dynamo možná doufalo, že by snad mohlo vstřelit první gól. Ideálně rychle. Jenže už ve druhé minutě se už jen myšlenka na podobnou situaci rozplynula, jelikož se prosadil David Douděra.

V deváté minutě pak na 2:0 zvýšil Daniel Fila a zdálo se být rozhodnuto. Sešívaní působili hladově, Jihočeši odevzdaně. České Budějovice se vůbec k ničemu nedostaly, Pražané si s nimi hráli jako kočka s myší. Na konci první půle navíc mohl být rozdíl ve skóre ještě vyšší, Lukáš Provod ale skóroval poté, co se vyskytoval v ofsajdu.

Lámání soupeře však pokračovalo ve druhém dějství. V 66. minutě skóroval Filip Prebsl, v 83. minutě zkázu Dynama dokonal po pár sekundách na hřišti Conrad Wallem. České Budějovice si připsaly jedinou střelu na bránu, na víc se nezmohly.

Sešívaní zápas víceméně celý odkontrovali a došli si pro naprosto zasloužené tři body. S podobnými výkony se Dynamo udrží v nejvyšší soutěži jen těžce, byť proti Slavii od něj rozhodně body nikdo nečekal.

Zdroj: Chance liga