Fotbal
Je potřeba týmy ze Superligy transparentně potrestat? Křivdit majitelům, nebo celému klubu?
12 revolucionářů se rozhodlo postavit mocné organizaci UEFA. Ukázalo se však, že moc mají v rukou spíše fanoušci než světová organizace a hlavně kvůli nim je nyní celý projekt v troskách. Jak jeho aktéry potrestat a měl by pykat celý klub?
12 revolucionářů se rozhodlo postavit mocné organizaci UEFA. Ukázalo se však, že moc mají v rukou spíše fanoušci než světová organizace a hlavně kvůli nim je nyní celý projekt v troskách. Jak jeho aktéry potrestat a měl by pykat celý klub?
Revoluce proběhla neúspěšně pro revolucionáře, pro fotbal naopak. Nejen, že se nakonec neuskutečnila, ale dokonce vyvinula tlak na UEFA, která ho na sobě po dlouhá léta nepocítila a nakonec není až tak nedotknutelná, jak si mnozí mysleli.
Najednou tak z rukávu vytáhla nové finance pro podporu klubů a snaží se ujistit, že má fotbalové fanoušky stále na své straně. Právě faktor podpory od fanoušků byl jedním z rozhodujících při strmém pádu Superligy.
Všech šest týmů Premier League soutěž opustilo a na stůl přichází nová otázka. Jak tyto kluby za takovou myšlenku ohrožující existenci fotbalu takového, jak ho známe a milujeme, potrestat?
Možnost A – potrestat pouze majitele
Koneckonců do tohoto nově vzniklého projektu se nezapojovali hráči, trenéři, ani ředitelé klubů. Za účast jsou zodpovědní jen a pouze majitelé. Je tedy potřeba za jejich kolaps trestat celý tým i fanoušky například odebráním bodů v soutěži?
Možné je tak potrestání pouze majitelů. O jejich místo sice aktuálně usilují fanoušci, samotné organizace a ligy však takto vysoko s největší pravděpodobností zajít nemohou.
Došlo by tak tedy pravděpodobně pouze k individuálnímu finančnímu odškodnění. Otázkou však je, jak velké by muselo být, aby život miliardářů nějak ovlivnilo.
Možnost B – potrestat celý klub
Další variantou je potrestat jako výhružku potencionálním dalším rebelům celý tým plný nezapojených lidí, kteří s projektem mají pramálo společného. Vyřazení ze soutěží není možné zejména kvůli televizním právům, která jsou za sezónu předem placená.
Ve hře je však odebrání bodů z ligových soutěží. Přestože jde o přísný trest, týmy účastnící se Superligy porušily jedno z pravidel Premier League – L9, které zakazuje týmu vstoupit do nové soutěže bez plné podpory celého vedení.
Navíc například odlišný anglický klub Bolton Wanderers byl za pozdní zaplacení výplat hráčům, což vyústilo v odklad neodehraného utkání, postižen až dvanáctibodovým odečtem, který drasticky ovlivnil historii celého klubu. A překvapivě i za tuto situaci mohli hlavně majitelé klubu.
Jedno je ovšem jisté, kluby musí být potrestány, aby bylo jasně dáno najevo, že se další takovéto radikální pokusy o revoluci ve fotbalovém světě nesmí dít podobně, jak tomu bylo nyní.
Jak byste účastníky Superligy potrestali vy?
Použité zdroje: SkySports
-
Fotbalpřed 1 dnem
VIDEO: Fanynka Kolumbie při zápase ukázala prsa, získala si potlesk celé tribuny
-
Chance Ligapřed 1 dnem
Sparta chystá velký přestup. Lars Friis žádá posilu z ostravského Baníku. Ve hře jsou až dva miliony eur
-
Fotbalpřed 4 dny
O Spartu v Lize mistrů není zájem? Lístky na Atlético jdou do volného prodeje. Moc drahé, hlásí fanoušci
-
Hokejpřed 4 dny
Finská média žasnou nad Nečasem: Carolině se ho nepovedlo zbavit a on je teď nejlepší v týmu. Navíc překonal rekord