Spojte se s námi


Chance Liga

Jan Navrátil mezi nejlepšími. Brankou proti Plzni se zařadil mezi elitní střelce klubu

V lednu roku 2022 se po několika letech vrátil zpět do mateřské Olomouce. Od té doby se už sedmkrát zapsal mezi střelce a svými výkony si také řekl o pozvánku do národního týmu. V uplynulém kole se navíc vstřelenou brankou zařadil mezi elitní střelce klubu. Kdo další tam aktuálně patří?

Publikováno

dne

V lednu roku 2022 se po několika letech vrátil zpět do mateřské Olomouce. Od té doby se už sedmkrát zapsal mezi střelce a svými výkony si také řekl o pozvánku do národního týmu. V uplynulém kole se navíc vstřelenou brankou zařadil mezi elitní střelce klubu. Kdo další tam aktuálně patří?

10. místo – Jan Navrátil – 32 branek

Jak již bylo zmíněno, sobotní duel Sigmy Olomouc s Viktorií Plzeň se Janu Navrátilovi vydařil na výbornou. Nejen, že brankou pomohl k výhře 3:1, ale vstřelená branka mu navíc zajistila místo v nejlepší desítce střelců klubu. Odchovanec Sigmy má na kontě také zisk poháru a superpoháru. Krátce působil také ve Slovanu Liberec a Slovácku, v jehož barvách nastoupil do 159 duelů.

9. místo – Roman Hanus – 33 branek

Také Roman Hanus se velkou měrou podílel na fotbalovém úspěchu Hanáků. V modrém dresu nasázel třiatřicet branek a zejména ta do sítě německého Hamburku zcela jistě patřila k těm nejhezčím. Mimo Olomouc oblékal dres Bohemians 1905 a na kontě má také angažmá v Kuvajtu nebo Německu.

8-7. místo – Milan Kerbr – 35 branek

Odchovance Uherského Hradiště získalo vedení Sigmy v sezóně 1991/1992 a útočník do nového působiště parádně zapadl. Střelecky se prosadil ihned při svém debutu a v kvalitních výkonech pokračoval i nadále. V Olomouci prožil jízdu pohárovou Evropou a postupně se vypracoval ve stabilního člena základní sestavy. Byl nominován také na Euro 1996 do Anglie. V roce 1997 odešel do Německa.

8-7. místo – Michal Hubník – 35 branek

Stejně jako Kerbr, také Michal Hubník má na kontě 35 přesných zásahů v nejvyšší soutěži. Zatímco jeho bratr Roman sváděl souboje v obraně, Michal sázel branky v útoku. Poprvé do A-týmu nakoukl v roce 2003 a na Hané setrval kromě krátkého hostování v Opavě až do roku 2011. Poté zamířil do Polska, kde s Legií Varšava dvakrát slavil zisk poháru. Pamatovat si jej mohou také fanoušci Jablonce, za který nastoupil do čtyřiačtyřiceti utkání.

6. místo – Stanislav Vlček – 42 branek

Do Olomouce přestoupil před začátkem soutěžního ročníku 1997/1998 z Českých Budějovic. Modrý dres nakonec oblékal dlouhých sedm sezón a v nich pomohl Sigmě jak ke třetí příčce, tak i v boji se záchranou. V roce 2004 odešel do Ruska.

V dresu Dynama Moskva odehrál patnáct zápasů a vrátil se do České republiky. Další jeho významnou etapou bylo působení v pražské Slavii. S ní okusil Ligu mistrů a v sezoně 2007/2008 se zde také radoval z mistrovského titulu. Ve Slávii aktuálně působí jako vedoucí mužstva.

5. místo – Miroslav Příložný – 43 branek

První ligové minuty zapsal v dresu Slavie, působil také v Mladé Boleslavi a Bohemians, kde oslavil zisk mistrovského titulu. V Olomouci se ve své první sezóně předvedl parádně. Nasázel osmnáct branek a právem patřil mezi nejlepší ligové střelce ročníku 1984/1985.

Olomouckým spoluhráčům svými brankami pomohl také k účasti v poháru UEFA. I poté patřil Příložný k tahounům celého mužstva a jeho dvanáct branek nakonec velmi výrazně pomohlo k záchraně. Během tří let zde nastoupil do čtyřiaosmdesáti duelů.

4. místo – Pavel Hapal – 47 branek

Současný trenér ostravského Baníku si premiéru v Sigmě odbyl už ve svých sedmnácti letech v duelu s Nitrou. Díky svým výkonům se vypracoval ve stabilní součást olomoucké sestavy a neodmyslitelně je spjat s hanáckou jízdou přes věhlasné zahraniční soupeře.

Gól zapsal například proti Realu Madrid, dvakrát skóroval do sítě Hamburku a po právu byl také nominován do národního mužstva. V kvalifikaci patřil k tahounům, účast na Euru 1996 mu však překazilo zranění. Oblékal dres Leverkusenu, Tenerife a také pražské Sparty.

3. místo – Michal Ordoš – 48 branek

Rodáka ze Znojma do Olomouce přivedl v roce 2008 trenér Zdeněk Psotka. Jeho branky nakonec pomohly ke čtvrtému místu, což znamenalo účast v předkolech Evropské ligy. Čich na střílení branek ukázal i v dalším ročníku, kdy se stal s dvanácti trefami nejlepším střelcem naší nejvyšší soutěže.

V roce 2011 vyzkoušel angažmá v rakouském Kapfenbergu, ale s ohledem na olomoucký boj o záchranu se do Sigmy vrátil a pomohl jí k zisku poháru a superpoháru v roce 2012. Navlékl také reprezentační dres a když v roce 2014 Sigma sestoupila, díky jeho jedenácti brankám dokázala obratem postoupit zpět. Aktuálně nastupuje v 1.A třídě za Zborovice.

2. místo – Jan Maroši – 52 branek

O tvořivého záložníka měla Sigma zájem již dříve, přestup z Brna se nakonec podařilo uskutečnit až v jeho jednadvaceti letech. Do mladé sestavy Maroši skvěle zapadl, takže trenér neměl důvod jej ze ní vyřadit. Jeho série, kdy nevynechal v dresu Sigmy ani minutu se nakonec natáhla na neskutečných 67 duelů. Celkem pak Maroši v Olomouci odkopal 7 let. S dvaapadesáti brankami je také historicky nejproduktivnějším záložníkem.

1. místo – Radek Drulák – 62 branek

Legendární Radek Drulák zamířil do Olomouce v pětadvaceti letech v roce 1987 z Chebu. V témže roce z něj jeho devatenáct branek udělalo čtvrtého nejlepšího střelce ligy. V následujícím roce dokonce zaznamenal branek dvacet.

Za své výkony si vysloužil pozvánku do reprezentace. V roce 1990 byl blízko nominace na mistrovství světa, kam jej ale nepustily zdravotní komplikace. Kopal také za německý Oldenburg. Do České republiky se ještě vrátil, přičemž v Drnovicích v letech 1994-1996 obhájil korunu krále střelců. Jednoznačně patří mezi legendy nejen olomouckého fotbalu.

Zdroj: SK Sigma Olomouc

Reklama

Oblíbené