Jágr nahrával, ale výhru bere Červenka. Dynamo přejelo Kladno

Tipsport Extraliga viděla hned v 1. kole souboj českých hokejových legend mezi Romanem Červenkou na straně Pardubic a Jaromírem Jágrem v dresu rodného Kladna. Domácí celek nedopustil žádné překvapení a na úvod sezony si bezpečně uhlídal roli favorita.

Ostrý nástup Dynama, který bychom očekávali? Kdepak. První minuty zápasu patřily překvapivě Rytířům. A to tak, že v úvodní pasáži utkání Kladno favorita k ničemu nepustilo. Pardubice se naopak dostávaly pod souvislý tlak.

V jednu chvíli vedlo Kladno na střely dokonce 8:0. Jenomže hosté nedokázali skvělý úvod přetavit ve vedoucí branku.

Po dobrém začátku Kladna přišla studená sprcha

První gól zápasu tak přišel naopak na druhé straně. Z rychlého výpadu se v osmé minutě ocitl před brankou Jiří Smejkal a nasměroval přihrávku Sedláka mezi tři tyče – 1:0.

Vstřelená branka trochu vyrovnala obraz hry. Kladenští dostali v polovině třetiny výhodu přesilové hry, ale nenaložili s ní úspěšně. Stejnou možnost dostaly o chvíli později také Pardubice, avšak ani Východočeši v přesilovce neuspěli.

Přesto ale Dynamo v úvodní třetině sezony ještě jednu branku přidalo. Po dobrém napadání Radila si nabruslil před kladenského brankáře Robert Kousal a zvýšil na 2:0. V samotném závěru třetiny hrály Pardubice ještě jednu přesilovku, Adam Brízgala ale tentokrát svůj tým podržel.

V polovině Dynamo dominovalo

Na další branku jsme čekali do 29. minuty a znovu skórovali domácí. Tentokrát se vžil Kousal do role nahrávače, předal kotouč z pozabranky na Martina Kauta a bylo to 3:0. O dvě minuty později navíc přidal čtvrtou branku Lukáš Sedlák. V tu chvíli už bylo Kladno na ručník.

Rytíři ale přece jen zbraně nesložili, přestávka jim vlila do žil ještě trochu čerstvé krve. Na začátku třetí části dorazil Jágrovu střelu do branky Matyáš Filip a Kladno v přesilové hře snížilo na 4:1.

Za chvíli šlo ale Kladno po dvou nešikovných faulech do tří. Dynamo rozehrálo svou nebezpečnou přesilovou hru, na jejíž konci stál podruhé v utkání Martin Kaut, který znovu nechal vyniknout svou ostrou ránu zápěstím.

Ani přes další početní převahy v utkání se už skóre neměnilo. Dynamo potvrdilo roli favorita a zvítězilo na úvod nové sezony 5:1.

Zdroj: Tipsport Extraliga