Itálie v prvním poločase přežila obrovský tlak soupeře. Španělsko předvádí nádherný fotbal a na turnaji může dojít velmi daleko

Očekávaný zápas ve skupině B se odehrál ve čtvrtek večer, kdy došlo na souboj Španělska s Itálií. Španělsko v úvodním dějství předvedlo velmi sympatický výkon a rozhodně jej můžeme řadit k největším favoritům na celkový triumf.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Španělsko v úvodním duelu potvrdilo roli největšího favorita skupiny, kdy až nečekaně hladce porazilo nepříjemné Chorvatsko poměrem 3:0. Všechny góly přitom vstřelilo již v úvodním dějství.

Také Itálie měla před druhým zápasem ve skupině na svém kontě tři body. Proti Albánii se však svěřenci zkušeného kouče Luciana Spallettiho poměrně natrápili, když zvítězili pouze 2:1.

Do velmi očekávaného duelu vstoupilo aktivněji Španělsko. Již ve druhé minutě se v obrovské příležitosti ocitl středopolař Pedri, jeho hlavičku však dokázal brankář Donnarumma fantastickým zákrokem vyrazit pouze na rohový kop.

Španělsko pokračovalo v aktivním přístupu a druhou tutovku mělo v desáté minutě. Prudký centr Alvara Moraty si našel jednadvacetiletý křídelník Nico Williams, jeho hlavička ovšem směřovala jen těsně vedle pravé tyče.

V dalších minutách se svěřenci kouče Luise de la Fuenteho nedostávali do tak vyložených šancí, nicméně bránu soupeře se pokusili ohrozit již zmiňovaný Morata či Fabian Ruiz. Ani jeden z nich se však o úvodní gól utkání nepostaral.

Itálie obrovský tlak soupeře v úvodním dějství dokázal přežít bez újmy, do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu. Španělsko se však v prvním poločase dostalo k devíti střelám, kdyžto svému soupeři dovolilo jen jednu. Míč drželo v 61 % času.

Pokud by hráči La Roja i nadále pokračovali v podobných výkonech, mohli by se na turnaji dostat velmi daleko. Španělsko naposledy opanovalo evropský šampionát v roce 2012, letos ale jeho šance na úspěch vzhledem k hernímu projevu vypadají mnohem naději než kupříkladu šance Anglie.