Itálie porazila i Izrael a vede svou skupinu Ligy národů

Itálie zvládla i druhé utkání nového ročníku Ligy národů, Izrael porazila na jeho půdě 2:1. Ze dvou venkovních zápasů má tedy parádních šest bodů. Naopak Izrael je na nule a patří mu poslední místo tabulky.

• Frattesi se trefil ve druhém reprezentačním utkání v řadě
  • Itálie vyhrála od Eura druhé utkání v řadě
  • Izrael prohrál třetí duel v řadě

Itálie šla do zápasu povzbuzena velmi cennou výhrou, když otočila zápas s Francií a venku ji dokázala porazit 3:1. Naopak Izrael stejným výsledkem padl s Belgií a na první body do tabulky zatím čeká.

První střelecký pokus vyslal v deváté minutě Federico Dimarco, domácí brankář ale neměl těžkou práci. Krajní bek Interu Milán byl hodně aktivní, v 17. minutě pálil znovu, tentokrát bránu úplně minul.

V podstatě byla k vidění one-man show, protože ve 22. minutě pálil znovu Dimarco a znovu nepřesně. Až ve 31. minutě se ozvali domácí, konkrétně křídelník Manor Solomon, který však mezi tři tyče nezamířil.

Sedm minut poté už slavili první zásah Italové, stejně jako proti Francii se i tentokrát trefil Davide Frattesi. Těsné vedení pak Italové zkušeně udrželi do poločasu, před výměnou stran tak vedli 1:0.

Druhý poločas otevřel střelec první branky Frattesi, tentokrát ale mířil jen doprostřed brány Izraele. V 54. minutě se trefil jiný útočník, vlasatý zabiják Moise Kean měl snadnou práci a zdvojnásobil vedení favorita.

Definitivní pojistku měl na noze Sandro Tonali, jeho zásah ale nemohl platit kvůli ofsajdu. Naopak Izrael v závěru dokázal snížit, ale na víc už se nezmohl a i druhé utkání Ligy národů prohrál. Naopak Itálie má bodů šest.

Zdroj: Sport 1