Fotbalová reprezentace

Írán byl kousek od senzace, Portugalsko ale remízu uhájilo

Čekal se souboj o první místo ve skupině mezi Španělskem a Portugalskem. Nakonec ale bylo všechno jinak. Írán se do posledních chvil rval, postupový gól však nevstřelil.

Jak se dalo očekávat, Írán začal zápas v hlubokém obranném bloku, kdy ve vápně bránilo až devět íránských hráčů. Portugalci tak zkoušeli své štěstí z dálky, střely Ronalda ani Mária však za zády íránského gólmana neskončily. Těsně před koncem první půle přišel nádherný fotbalový moment. U postranní čáry se míče chopil Ricardo Quaresma, který od rohu pokutové vápna vystřelil šajtlí na zadní tyč a byla z toho nádherná branka.

Chvíli po zahájení druhého poločasu Portugalci mohli vést o dvě branky. Rozhodčí po konzultaci s videem totiž odhalil, že ve vápně byl faulovaný Ronaldo. K penaltě se postavil sám faulovaný, ale Baíranvánd vystihl směr a střelu vyrazil. Čím víc se blížil konec zápasu, tím přibývalo nervozity.

V 80. minutě byla zkoumána situace, kdy Ronaldo úplně mimo hru zasáhl obránce. Strach v očích CR7 byl jasně viditelný, rozhodčí nakonec udělil pouze žlutou kartu. V nastavení se zadělalo na pořádné drama. Po další, v pořadí již třetí, poradě s videorozhodčím byla nařízena penalta po ruce Soarese i na druhé straně. Ansárífárd si vedl podstatně lépe než Ronaldo, střelou do pravého horního rohu nedal Patríciovi šanci.

Do konce utkání zbývaly ještě tři minuty, ve kterých se Írán dostal do ještě jedné obrovské šance, Azmún ale v rozhodující chvíli selhal a postupový gól nevstřelil. Po remíze 1:1 je tak šťastnější Portugalsko, jenž postupuje z druhého místa. V osmifinále se utká s Uruguayí, která na letošním šampionátu ještě nedostala gól.