Evropská liga

Hrdina Tomáš Chorý kritizuje Ajax: Chtěli si v Edenu vyzkoušet trávník, asi se jim tu dobře leželo. Bod je prý pro Slavii málo

Pražská Slavia za sebou má druhý zápas v ligové fázi Evropské ligy. Na domácí půdě uhrála remízu s Ajaxem Amsterdam. Hrdina sešívaných Tomáš Chorý ale s bodem spokojený není a do nizozemského velkoklubu se opřel.

300 Kč + až 50.000 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Slavia doma uhrála bod s Ajaxem
  • Vyrovnávací trefu obstaral Tomáš Chorý
  • Jediný střelec sešívaných nizozemský velkoklub po utkání kritizoval

Po rozpačitém vstupu do sezony zažívá Slavia skvělé dny. Vrátila se na čelo ligové tabulky, před Spartou má hned tříbodový náskok a do derby, které se o víkendu uskuteční, tedy jde ve vynikající pozici. Mimo to mají sešívaní na kontě výhru v Evropské lize a ve čtvrtek je čekal další zajímavý duel.

Poté, co na evropské scéně porazili Ludogorec Razgrad, museli svěřenci Jindřicha Trpišovského v Edenu přivítat slavný Ajax Amsterdam. Ten sice v posledních měsících není úplně v ideálním rozpoložení, přesto se jedná o klub s obrovským renomé.

Jednalo se tedy o velký zápas. Lépe do něj vstoupil nizozemský klub, vytvořil si více šancí, navíc se po faulu Ondřeje Zmrzlého dočkal penalty, kterou v 18. minutě proměnil v gól Branco van den Boomen.

Druhá půle ovšem patřila domácím. Hru sešívaných oživil zejména Tomáš Chorý, jenž na hřiště naskočil v 61. minutě. A byl to právě kontroverzní útočník, který už šest minut po vstupu na plac vstřelil gól na 1:1. Celou dobu byl nebezpečný.

Ajax navíc hrál od 75. minutě v oslabení a snažil se hru kouskovat. Slavia početní výhody nevyužila a bere bod.

Tomáš Chorý kritizuje Ajax, bod je prý málo

Důvodem, proč Tomáš Chorý posílil Slavii, je kromě jeho důrazu a kvalit vítězná mentalita. Tu prokázal i proti Ajaxu a potvrdil po zápase. „Bod je určitě málo. Ajax možná v první půli trochu dominoval, měl tam víc náznaků akcí, z nichž mohl dát gól, ale druhá půle byla o naší dominanci,“ vyjádřil se v rozhovoru pro Nova Sport ihned po utkání.

„Ajax si asi chtěl vyzkoušet trávník, protože se jim tady asi dobře leželo. Trochu jsem čekal, že bude chtít vyhrát, ne tu zdržovat a nehrát fotbal. Jsem rád za náš přístup. Chtěli jsme to víc než oni, od toho se musíme odrazit. Závěr patřil nám,“ nechal se slyšet Chorý.

Ke gólu Slavie podle něj chyběly maličkosti, pár situací se dalo dohrát jinak, sám postrádal větší počet centrů. „Daly se z toho vytěžit tři body,“ má jasno.

Jeho trefu nyní oslavovala nejen Tribuna Sever, ale celý Eden. „Na to už se mě neptejte. Chceme vyhrávat, chci pomoct týmu. Jsem rád, že jsem mohl potěšit fanoušky gólem, ale chtěl jsem jim dát výhru,“ dodal.

Už v neděli v 18:30 se utká Slavia v pražském derby se Spartou.

Zdroj: Nova Sport, UEFA