Bundesliga

Hranáč zažívá rychlý pád! Po špatném výkonu v lize zůstal proti Midtjyllandu pouze na tribuně

Robin Hranáč přicházel do Hoffenheimu s cílem zabydlet se v základní sestavě a prokázat, že si svou šanci v Bundeslize zaslouží. Po špatném výkonu proti Unionu Berlín se ale dočkal velké kritiky trenéra a zápas Evropské ligy s Midtjyllandem sledoval pouze z tribuny.

• Hranáč nemůže být s novým angažmá spokojený
  • Český stoper nemá důvěru trenéra
  • Zápas Evropské ligy sledoval z tribuny

Bundesligový Hoffenheim sháněl posilu na stopera a v pozdější fázi se řešily poslední dvě jména – Martin Vitík a Robin Hranáč. Zatímco cenovka u Vitíka byla pořádně vysoká a Sparta prodej odmítala, u Hranáče to vypadalo nadějněji.

Nakonec se tak německá fotbalová vesnice dočkala posily z Viktorie Plzeň. Reprezentační stoper si odbyl premiéru s Frankfurtem, během poločasu se ale příliš neukázal a byl u porážky.

Po reprezentační pauze seděl proti Leverkusenu pouze na lavičce a šanci v základu dostal s Unionem Berlín. Hranáčovi ale první půle hrubě nevyšla a nakonec jej trenér Pellegrino Matarazzo v poločase vystřídal.

Od trenéra se dočkal pořádné kritiky a bylo jasno o tom, že se na hřiště v základní sestavě jen tak nepodívá. Fanoušci očekávali středeční sestavu proti Midtjyllandu, některé ale přesto překvapilio, že Hranáč zcela chyběl v nominaci.

Trenér mu dal jasně najevo, že s jeho posledním výkonem nebyl spokojený a musí zabrat, pokud si chce pod jeho osobou ještě někdy zahrát. Jedná se tak o pořádně náročný začátek nového angažmá hráče, který ještě před necelým rokem a půl zachraňoval ligu pro Pardubice.

Jak si vedli další hráči v utkání?

Zápas Midtjyllandu s Hoffenheimem byl pro českého fanouška zajímavý proto, že v obou týmech působí celkem šest českých fotbalistů. Smůla ale byla v tom, že v základní sestavě byl pouze jeden, a to Adam Hložek.

Nadějný útočník se do statistik nezapsal a patřil k těm hůře hodnoceným v týmu. Z lavičky poté za domácí naskočil Jan Kuchta a za hosty Pavel Kadeřábek, který si připsal asistenci na jediný gól Hoffenheimu. Zápas skončil 1:1.

Další Čechy jsme v zápase bohužel neviděli. Domácí Adam Gabriel byl pouze na tribuně, stejně jako již zmíněný Hranáč. Kvůli zranění byl vyloučený i start beka Davida Juráska.

Zdroj: Evropská liga