Hradec Králové je dva zápasy od evropských pohárů! V Teplicích zvítězil i před vyloučení Harazima

Hradec Králové je pouhé dva zápasy od evropských pohárů. V semifinále play-off o Konferenční ligu porazil Teplice na jejich půdě a k postupu do finále mu stačí neprohrát. Poté se může těšit na soupeře z páté příčky skupiny o titul.

Hradec Králové si dvakrát poradil se Sigmou Olomouc a dostal se do semifinále play-off o Evropskou konferenční ligu. Soupeřem mu jsou Teplice, které v dvojzápase dokázaly vyřadit Slovan Liberec.

Úvodní semifinálové utkání se hrálo v Teplicích a domácí fanoušci se radovali ve 12. minutě, kdy Roman Čerepkai rozvlnil síť střelou pod břevno. Jeho trefě ale předcházel ofsajd a po kontrole s videem byl stav utkání stále 0:0.

Hradec krátce poté málem poslal do vedení Daniel Vašulín, ale vynikajícím zákrokem gólu zabránil Richard Ludha. Zvrat v utkání přišel v 74. minutě, kdy šli hosté do deseti.

Do sprch musel předčasně zamířit Štěpán Harazim, který obdržel žlutou kartu za ošklivý zákrok, ale po poradě s VAR ji rozhodčí změnil na barvu červenou a tepličtí fanoušci věřili, že jejich tým převahu využije,

Opak byl pravdou, po sérii šancích totiž míč do sítě nedokázali procpat jak Daniel Fila, tak Štěpán Chaloupek i Mohamed Yasser. Smůla se hráčům Teplic lepila na paty a nakonec z toho byl gól Hradce.

V 87. minutě rozhodl Matěj Koubek a vystřelil Hradci cennou výhru. Votrokům nyní stačí v odvetě neprohrát a mohou se těšit na finále, ve kterém zabojují o evropské poháry.

A kdo bude teoreticky jeho soupeřem? Aktuálně není jisté nic, protože se trojici Mladá Boleslav, Baník Ostrava i Slovácko absolutně nedaří. Za současné situace to bude Baník, ale ukáže poslední kolo.

Zdroj: Fortuna liga