Hořkosladká remíza. Boleslav proti Paksi vedla i prohrávala, nakonec v nastavení vyrovnal Ladra

Celých 65 minut dobrých, pak ale dva zkraty a postup do Konferenční ligy není blízko. Mladá Boleslav pouze s maďarským Paksi 2:2, za týden tedy venku potřebuje vyhrát. A mohlo být hůře nebýt zásahu z nastavení.

• Boleslav si nechala víkendový zápas se Slavií před odvetou odložit
  • Boleslav může do skupiny pohárů postoupit po 17 letech
  • V posledních sedmi případech pokaždé vypadla v kvalifikaci

V osmé a deváté minutě měli Středočeši dva zajímavé náznaky, ani jeden ale ke střele nedovedli. Na druhé straně neopak musel být pozorný Matouš Trmal, pokus z hranice vápna ale s přehledem chytil.

Na druhé straně střílel Lukáš Mašek, jeden z hostujících bránících hráčů ho však jeho pokus zablokoval na roh. Chvíli poté zajímavě pálil Vasil Kušej, obětavá zelená defenziva i tentokrát zasáhla ještě před gólmanem.

Mnohem větší možnost měl Kušej po půlhodině hry, sám před brankářem ale absolutně selhal a minul. Boleslav dominovala i dále, hlavička Bensona Sakaly ale skončila na zádech bránícího hráče.

Půli uzavřela koncovka Maška z velkého úhlu, která o několik metrů přeletěla bránu. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu, přestože Boleslav měla tlak a dokonce i několik hodně slibných šancí.

Po výměně stran se nezačalo v takovém tempu, až v 55. minutě mířil nepřesně Marek Matějovský. Deset minut poté už stadion slavil, týmovou akci z pravé strany zakončil o levou tyčku záložník Sakala.

Deset minut poté domácím málem zatrnulo, když sudí tři minuty zkoumal údajný penaltový faul. Naštěstí pro Středočechy pokutový kop přeci jen nenařídil. V 80. minutě už ale maďarský sektor slavil gól.

Dániel Böde se ve 37 letech jako zkušený mezek trefil k pravé tyči, a pouze čtyři minuty nato Kristóf Papp otočil na 2:1.v nastavení alespoň na 2:2 z přímého kopu srovnal Ladra, do odvety je tak všechno otevřené.

Zdroj: O2 TV Sport