Holoubek po Paksi: Byl jsem přesvědčený, že přidáme další góly. Nakonec jsme rádi za remízu, do Maďarska jedeme vyhrát

Mladá Boleslav se ve čtvrtek večer v rámci posledního předkola Konferenční ligy utkala s maďarským Paksi, zápas však skončil hořkosladkou remízou 2:2. Co na výsledek a předvedenou hru na tiskové konferenci po utkání řekl David Holoubek?

350Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

• Mladá Boleslav má před sebou poslední překážku na cestě do hlavní fáze Konferenční ligy
  • S maďarským Paksi na domácím stadionu remizovala 2:2
  • David Holoubek po zápase hovořil o výkonu svých svěřenců a také konečném výsledku

Mladoboleslavští vstoupili do zápasu s maďarským Paksi velmi nadějně. V osmé a deváté minutě měli Středočeši dva zajímavé náznaky, ani jeden ale ke střele nedovedli.

Mnohem větší možnost měl Kušej po půlhodině hry, sám před brankářem ale absolutně selhal a minul. Boleslav dominovala i dále, hlavička Bensona Sakaly ale skončila na zádech bránícího hráče.

Domácí se vstřelení branky dočkali až ve druhé půli. V 68. minutě se na nebezpečné akci Mladé Boleslavi podíleli opět Kušej se Sakalou. Dle oficialit to ale nakonec byl Akos Kinyik, jenž si vstřelil vlastní gól.

Deset minut poté domácím málem zatrnulo, když sudí tři minuty zkoumal údajný penaltový faul. Naštěstí pro Středočechy pokutový kop přeci jen nenařídil. V 80. minutě už ale maďarský sektor slavil gól.

Dániel Böde se ve 37 letech jako zkušený mazák trefil k pravé tyči, a pouze čtyři minuty nato Kristóf Papp otočil na 2:1. Zdálo se tedy, že dobře rozehrané utkání nakonec pro českého zástupce v evropských pohárech neskončí dobře.

Nakonec ale v nastavení druhého poločasu alespoň na 2:2 z přímého kopu srovnal Ladra, do odvety je tak všechno otevřené. Jak zápas čtvrtého předkola Konferenční ligy zhodnotil trenér Mladé Boleslavi David Holoubek?

Holoubek: Do Maďarska pojedeme vyhrát a postoupit

„První poločas jsme byli dominantní na míči, bohužel nepřesní a ukvapení v zakončení při dobývání velmi dobré obrany soupeře. Ve druhém poločase, když jsme dali na jedna nula, jsem byl přesvědčený, že přidáme další góly.

Když soupeř poslal na hřiště dva vysoké útočníky, dal nám dva góly, a nakonec jsme byli rádi, že jsme utkání zremizovali. Čeká nás velmi těžký zápas venku, dobře se připravíme a pojedeme vyhrát a postoupit,“ uvedl Holoubek na tiskové konferenci.

Zdroj: UEFA, FK Mladá Boleslav