Bundesliga
Hložek s Schickem nechyběli v základu Leverkusenu! Ten měl na půdě Augsburgu problémy, nakonec ale vyhrál gólem z poslední minuty
Po krátké pauze je zpátky Bundesliga a s ní i Bayer Leverkusen, ve kterém o titul bojují tři čeští fotbalisté. Oba útočníci nechyběli proti Augsburgu v základní sestavě, gólově se ale neprosadili. Zápas v poslední minutě rozhodl svou trefou Palacios.

Po krátké pauze je zpátky Bundesliga a s ní i Bayer Leverkusen, ve kterém o titul bojují tři čeští fotbalisté. Oba útočníci nechyběli proti Augsburgu v základní sestavě, gólově se ale neprosadili. Zápas v poslední minutě rozhodl svou trefou Palacios.
Bundesliga se vrátila po krátké zimní pauze a Bayer Leverkusen během ní přišel o útočné eso v podobě Victora Boniface. Ten se zranil během přípravy na AFCON a kvůli operaci se jeho návrat na trávníky očekává až v dubnu.
Díky tomu budou pravidělněji dostávat šance čeští útočníci Patrik Schick s Adamem Hložkem, kteří společně v útoku stáli v základní sestavě proti Augsburgu. Oba dva své kvality ukázali v přípravě s Benátkami, Hložek se trefil dvakrát, Schick pouze jednou.
Na tento výkon ale v lize bohužel nenavázali, i když příležitosti měli. Začneme ale u první šance utkání, kterou měl Alejandro Grimaldo. Jeho přízemní ránu gólman pokryl a skóre se neměnilo.
Čtyři minuty po něm se málem radovali domácí, avšak Erdemin Demirovič z dálky zamířil těsně vedle. Své slovo si vzal poté zpátky Grimaldo, tentokrát orazítkoval pouze břevno.
Po půlhodině hry měl šanci i Schick, svou hlavičku ale zamířil pouze doprostřed branky. Jeho spoluhráč Robert Andrich byl blíže, na zadní tyči si výborně našel centr a nebýt vynikajícího zákroku gólmana Augsburgu, mohl slavit.
Po výměně stran Leverkusen nadále zlobil, šance Exequiela Palaciose či Granita Xhaky ale v brance taktéž neskončily. Augsburg se spoléhal na protiútoky a právě z jednoho z nich vznikla největší šance utkání. Demirovič.
Ten v úniku obešel gólmana, takřka prázdnou branku ale netrefil. I kdyby ale ano, byla by branka kvůli ofsajdu odvolána. Augsburg se dočkal v 72. minutě, Phillip Tietz dostal míč do sítě, VAR ale branku odvolal a pokračovalo se za bezbrankového stavu.
Už se zdálo, že si oba týmy body rozdělí, nakonec ale zaúřadoval Palacios, který se v poslední možné šanci trefil a vystřelil Leverkusenu důležité tři body, díky kterým zůstane i v případě výhry Bayernu nad Brémami na první příčce Bundesligy.
Zdroj: Bundesliga, Nova Sport

-
Bojové sportypřed 1 dnem
Úpadek pokračuje. Mikulášek prohrál s influencerem v boxu, použil i ilegální techniku
-
Chance Ligapřed 5 dny
Kritika nadstavby? Oproti té belgické je česká ještě zlatá. Po konci sezony se ale ruší
-
Chance Ligapřed 2 dny
Poprvé v životě jsem odešel ze stadionu. Líšeňští fanoušci těžce rozdýchávají prohru se Zbrojovkou
-
Bojové sportypřed 1 dnem
Hořký konec. Fajk porazil Cvernu po diskvalifikaci, svůj slib nesplnil