Historická bitva nervů! Carabao Cup vytvořil nový rekord, v zápase Prestonu s Fulhamem bylo k vidění 34 penalt

Preston překvapil Fulham a po neuvěřitelném penaltovém rozstřelu, který skončil 16:15, postoupil do dalšího kola Carabao Cupu. Rozhodující penaltu proměnil Ryan Ledson, který svým úspěšným střeleckým pokusem poslal fanoušky na stadionu Deepdale do euforie.

• Ryan Ledson proměnil vítěznou penaltu, čímž ukončil rekordní penaltový rozstřel
  • Fulham měl šance na vítězství, ale Preston odolal tlaku i přes nasazení hráčů jako Emile Smith Rowe nebo Alex Iwobi
  • Rozhodujícím momentem byl neproměněný pokus Castagneho, Ledson poté zajistil Prestonu vítězství

Preston šokoval Fulham

Zápas mezi Prestonem a Fulhamem přinesl dramatickou podívanou, kdy oba týmy měly své šance. Ryan Ledson otevřel skóre ve 35. minutě, když jeho střela skončila za zády brankáře.

Fulham se však nevzdal a v 61. minutě Reiss Nelson vyrovnal, čímž vrátil zápas zpět na začátek. Fulham následně tlačil a měl několik šancí, ale brankář domácích předvedl skvělé zákroky a zápas dospěl až do penaltového rozstřelu.

Rekordní penaltový rozstřel

Penaltový rozstřel se proměnil v historickou bitvu nervů. Celkově se hráči postavili ke 34 pokusům, z nichž 30 skončilo úspěšně v brance.

V závěru pak přišel rozhodující moment – Timothy Castagne svůj pokus neproměnil. Ledson následně s jistotou svou penaltu proměnil a zajistil Prestonu postup do dalšího kola Carabao Cupu, což rozpoutalo obrovskou radost mezi fanoušky na stadionu Deepdale.

Další výsledky úterních zápasů

Kromě šokujícího vítězství Prestonu se v úterý odehrály i další zajímavé zápasy. Everton pokračoval ve své tragické sezóně, když prohrál na penalty proti Southamptonu. A to i přesto, že vedl po gólu Abdoulaye Doucourého z 20. minuty.

Taylor Harwood-Bellis srovnal skóre ve 32. minutě a v následném rozstřelu zachránil Southampton brankář Alex McCarthy, když vychytal pokus Ashleyho Younga.

Crystal Palace postoupil přes Queens Park Rangers díky vítěznému gólu Eberechiho Ezeho a Brentford otočil zápas proti Leyton Orient a vyhrál 3:1.

Stoke City porazilo Fleetwood 2:1 po penaltách. Sheffield Wednesday zvítězil 1:0 nad Blackpoolem a Manchester United rozdrtil 7:0 Barnsley.

Zdroj: X, EFL