Haraslín pálil šance, zachránili ho Vitík s Birmančevičem. Sparta porazila Duklu

Sparta zvládla předehrávku třetího kola Chance ligy, na Letné porazila Duklu 2:0. Zůstává tak v čele ligové tabulky, to znamená dva body navíc oproti Slavii. Trefili se stoper Martin Vitík a křídelník Veljko Birmančevič.

EXKLUZIVNĚ CHANCE LIGA NA BETANO TV ZDARMA +350Kč BONUS

S KÓDEM BIGPROMOCZ

Spustit přenos

Sparta nastoupila dle očekávání aktivně, první nebezpečnou střelu vyslal v šesté minutě Asger Sorensen, ale jen do boční sítě. O šest minut později Lukáš Haraslín z přímého kopu propálil zeď, brankář Dukly však dokázal zasáhnout.

Poté mírná dominance Sparty ustala, do ofenzivy se začala dostávat i Dukla. Ve finále jí však chyběla kvalita. Haraslínově střele na druhé straně chybělo zase pár centimetrů, když těžil z dobré práce Angela Preciada.

A Slovák pálil v rychlém sledu znovu, tentokrát ho vychytal gólman Dukly. Následoval však roh, který hosté nezvládli defenzivně. Míč se na zadní tyči dostal k Martinu Vitíkovi, který už měl poměrně snadnou práci.

Poslední šanci první půle nevyužil Jan Kuchta a do kabin tak Sparta šla za náskoku jednoho zásahu. Po výměně stran si Letenští šli za rozhodující trefou, první velkou možnost zahodil špatnou koncovkou Haraslín.

Kolem 60. minuty byly k vidění dvě střely na obou stranách, ani jedna z nich ale nebyla reálně nebezpečná a skóre se neměnilo. Následovaly rány domácích Veljka Birmančeviče a Matěje Ryneše, ani ty úspěch neslavily.

Dukla se pak ale sama zranila, když jeden z její hráčů zahrál ve vápně rukou, což po zhlédnutí opakovaného záběru uznal i hlavní sudí. Míč si vzal Birmančevič, nemýlil se a zvýšil vedení domácího favorita na 2:0.

Závěr utkání už Letenští kontrolovali a soupeře do ničeho nepustili. Sparta tak dokázala zareagovat na výhru Slavie a zůstává jediným stoprocentním týmem ligy. O víkendu ji může na čele tabulky dorovnat.

Zdroj: O2 TV Sport