Hapal po vypadnutí Baníku: Penalty nejsou fotbal, na hráče se nezlobím, zanechali jsme výbornou vizitku

Baník Ostrava ve čtvrtek večer sahal po senzaci, skvělý výkon proti Kodani ovšem pohřbil tragickými penaltami. Trenér Pavel Hapal ovšem vnímá celou situaci pozitivně a věří, že to na jeho týmu nezanechá stopy.

EXKLUZIVNĚ CHANCE LIGA NA BETANO TV ZDARMA +350Kč BONUS

S KÓDEM BIGPROMOCZ

Spustit přenos
  • Baník se loučí s Evropou
  • Proti Kodani však předvedl skvělý výkon
  • Trenér Hapal své hráče pochválil

Ostrava se představila v evropských pohárech po dlouhých 14 letech. Hned ve svém prvním dvojutkání Evropské konferenční ligy si bez větších problémy poradila s Urartu. V další kvalifikační fázi ji však čekal o poznání těžší soupeř.

Kodaň v minulé sezoně došla až do play-off Ligy mistrů, když s osmi body postoupila z druhého místa ve skupině, v níž byla s Bayernem, Manchesterem United a Galatasaray. Jenomže dánský celek v minulé sezoně a nyní? Téměř se to nedá srovnat.

Klub totiž prošel několika velkými změnami a rozhodně není tolik suverénní. To se ukázalo i v prvním měření sil s Baníkem. Pavel Hapal se svými svěřenci uhrál v dánské metropoli nadějný výsledek. Sice se jednalo o porážku 0:1, nebylo to však nic nehratelného.

Ve Vítkovicích se tedy Ostrava snažila o zázrak. Chtělo to heroický výkon a pekelnou atmosféru, k tomu všemu trochu štěstí. První dvě věci byly splněny, ta třetí už nikoliv. Baník vyhrál 1:0, v prodloužení gól nepadl a šlo se na penalty.

V těch Slezané pohořeli. Hned tři střelci mířili nad bránu, což Kodani značně pomohlo. Dánové tak míří do další fáze Evropské konferenční ligy, ostravský mančaft se s Evropou loučí.

Hapal se na své hráče nezlobí

„Rozhodla dovednost. Penalty. Když bych měl hodnotit fotbal, tak jsme odehráli výborný zápas, který se musel líbit. Kluci hráli skvěle, stálo nás to hodně sil. Věřím, že to na nás nezanechá stopy,“ nechal se Hapal slyšet dle serveru Sport.cz na tiskové konferenci.

Svých hráčů se trenér ještě několikrát zastal. Připomněl například osmifinálovou skupinu Ligy mistrů z roku 2000, kdy sám v dresu Sparty proti Barceloně penaltu neproměnil.

„Nejsem na hráče naštvaný. Penalty už nejsou fotbal. V zápase jsme byli 90 minut jasně lepší, v prodloužení měl velkou šanci Tanko, ale bohužel trefil jen boční síť. Co budou říkat ostatní, to mě nezajímá. V zápase jsme byli lepší a k penaltám nemuselo dojít. Šancí jsme měli dost,“ říká kouč Baníku.

„Pokud budou kluci hrát takto i nadále, nemusejí se bát nikoho. Dokázali jsme se vyrovnat evropskému týmu, který hrál Ligu mistrů, má velké zkušenosti, které my nemáme. Není důvod mít hlavy dole. Naopak. Před rokem a půl kluci skoro nehráli ligu a teď přehráli evropského soupeře. To je výborná vizitka,“ dodal.

Zdroj: Sport.cz