Haaland je jako tank, připsal si další hattrick. Norský fenomén válcuje Premier League

Premier League teprve začíná, ale Erling Haaland už stihl potvrdit svou roli největšího kanonýra současnosti. V zápase proti West Hamu si připsal hattrick a na svém kontě má už sedm zásahů. Manchester City pod jeho vedením drtí vše, co mu stojí v cestě.

• Erling Haaland řádil. Na hřišti si dělá, co chce, směje se Guardiola
  • Norský bombarďák vstřelil hattrick do sítě West Hamu
  • Manchester City po třech kolech vede Premier League

Erling Haaland. Jméno, které v posledních dnech opět rezonuje nejen mezi fanoušky Manchesteru City, ale v celé fotbalové komunitě. Norský útočník pokračuje ve svém neuvěřitelném tažení Premier League.

V posledním utkání proti West Hamu Haaland opět ukázal, proč je považován za jednoho z nejlepších útočníků světa. Tři góly, které vstřelil, nejen že zajistily Manchesteru City vítězství 3:1, ale také posunuly jeho tým na čelo ligové tabulky.

„Tři body jsou nejdůležitější, takže jsem spokojený. Cítím se dobře a nabitý energií,“ komentoval Haaland svůj výkon na klubovém webu.

Haaland je k nezastavení

První z jeho tří zásahů přišel už v desáté minutě, kdy ho brilantní přihrávkou našel Bernardo Silva. Haaland si s obranou West Hamu poradil s lehkostí a otevřel skóre.

Druhý gól přišel ve 30. minutě, kdy norský střelec napálil míč pod horní tyč, čímž zcela překvapil brankáře Areolu. Hattrick pak dokonal v 83. minutě, kdy si na přihrávku od Nunese naběhl mezi obránce a chladnokrevně zakončil.

Pep Guardiola, trenér Manchesteru City, se po zápase rozplýval: „Od začátku byl neuvěřitelný. Na tak nízký věk má neuvěřitelná čísla. Na hřišti si dělá, co chce. Je to chytrý chlapík, který chce střílet góly. Moc dobře chápe, o co nám jde. Dnes vstřelil tři góly a neztratil ani jeden míč.“

Trenér West Hamu smeká

I přesto, že West Ham nakonec ztratil všechny tři body, jeho trenér Julen Lopetegui musel před Haalandem smeknout.

„Je to jeden z nejlepších hráčů na světě, což potvrdil. Proto také hraje za Manchester City. Mrzí mě první gól, ale obecně jsem s výkonem spokojený. Myslím, že jsme byli schopni remizovat.“

Výkon českých reprezentantů Tomáše Součka a Vladimíra Coufala, kteří zasáhli do druhého poločasu, sice nemohl zvrátit osud zápasu, ale oba hráči přispěli k důstojnému výkonu týmu.

„Musíme pokračovat a pracovat na dobrých věcech, které jsme proti City předvedli. Hráli jsme s jedním z nejlepších týmů na světě a byli jsme blízko tomu, abychom uspěli,“ hodnotil zápas Lopetegui.

Manchester City po třech kolech s devíti body kraluje Premier League a Haaland se svými sedmi góly míří k další fenomenální sezóně. West Ham je po jedné výhře a dvou prohrách čtrnáctý. Teď musí tvrdě zapracovat na tom, aby se dostal zpět do horní poloviny tabulky.

Premier League je sice na začátku, ale jedno je jisté. S Erlingem Haalandem v sestavě je Manchester City na nejlepší cestě k obhajobě titulu.

Zdroj: Manchester City FC, BBC