Friis byl po Shamrocku spokojený. Slíbili jsme, že přepíšeme historii a stalo se. Mohlo padnout víc gólů, říká dánský kouč Sparty

Pražská Sparta vstoupila do nového ročníku evropských pohárů vítězně. V rámci druhého předkola si poradila s irským Shamrock Rovers a vyhrála 2:0. Odvetu na Letné vzhledem k šancím na postup do dalšího kola tak má ve svých rukou. Jak o úspěšném duelu hovořil Lars Friis?

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

• Sparta vstoupila do nového ročníku evropských pohárů vítězně
  • V prvním zápase druhého předkola porazila Shamrock Rovers 2:0
  • První utkání na půdě pohárové Evropy v nové sezóně zhodnotil trenér Lars Friis

Sparta vstoupila do zápasu druhého předkola Ligy mistrů velmi dobře. Už po první půlhodině si vytvořila několik šancí, měla míč mnohem častěji na svých kopačkách a dá se říct, že poměrně jasně diktovala tempo hry.

Letenští se však z první vstřelené branky mohli radovat až ke konci první půle, konkrétně ve 38. minutě. Veljko Birmančevič se v pokutovém území dostal k dorážce a celkem bez větších problémů dopravil míč do sítě Shamrocku.

Pojistku v podobě druhého gólu obstaral Tomáš Wiesner, a to v 65. minutě. Ten totiž skvěle využil centr Jana Kuchty a míč poslal do pravé části soupeřovy brány.

Sparta tedy úvodní zápas druhého předkola Ligy mistrů zvládla na výbornou. Hlavní kouč Pražanů Lars Friis tak mohl být po utkání s předvedeným výkonem i hrou spokojený.

Friis po zápase v Irsku

Slíbil jsem už v pondělí, že přepíšeme historii, od toho tu jsme. Po 14 letech Sparta v předkole Ligy mistrů vyhrála venkovní zápas. Nebylo to snadné, Shamrock pohání fanoušci. Venku se nehraje jednoduše, ale rád bych kluky pochválil za odvedenou práci. Zároveň bych vám (novinářům) rád poskytl trochu statistiky, o níž jste nevěděli. Děkuju,“ řekl Lars Friis na tiskové konferenci po zápase.

„Těší mě, jak jsme zachovali klid s míčem, vyjma posledních 15 minut. Dlouho jsme se drželi i mentálně, hodně se o tom bavíme. Využíváme zkušeností z minulé sezony. Je velice těžké být teď z něčeho smutný. Udělali jsme určité chyby kvůli součinnosti. Samozřejmě bych rád vstřelil víc gólů, ale hlavně je to dobré vítězství,“ uvedl Friis.

Kouč Sparty poté chválil jednotlivé hráče, například autory obou branek Birmančeviče a Wiesnera. V dobré světle se podle dánského trenéra ukázaly i letní posily.

V případě postupu narazí Sparta na jednoho z dvojice FCSB a Maccabi Tel Aviv. Na soupeře z Rumunska narazila před několika lety taktéž v předkole Ligy mistrů, ale padla i kvůli gólu Nicolae Stancia.

Zdroj: UEFA, AC Sparta Praha