Spojte se s námi


Tenis

French Open preview: Holger Rune. Budoucí světová jednička? Proč ne!

Přelom května a června je v tenisovém světě rezervován pro French Open. Druhý grandslam sezóny hostí Paříž a o Pohár mušketýrů se zde tradičně utkává kompletní světová špička. Představme si největší favority jediného antukového grandslamu na okruhu.

Publikováno

dne

Přelom května a června je v tenisovém světě rezervován pro French Open. Druhý grandslam sezóny hostí Paříž a o Pohár mušketýrů se zde tradičně utkává kompletní světová špička. Představme si největší favority jediného antukového grandslamu na okruhu.

První kolo Roland Garros startuje v neděli 28. května. Úplně naposledy jsme se v rámci představení jednotlivých tenistů zaměřili na Kanaďana Felixe Auger-Aliassima. V dřívějších preview jsme si už představili ambice loňského semifinalisty Alexandra Zvereva.

Dostalo se také na světovou sedmičku Rusa Andreje Rubljova a Daniila Medveděva, který tady dosáhl při šesti účastech nejdále na čtvrtfinále a přesto se zařadí mezi favority. Nyní se náš pohled upře na ambiciózního Dána Holgera Runeho.

Holger Rune

Dvacetiletý tenista z Dánska rozhodně neskrývá své ambice. Jeho cílem je stát se v roce 2023 světovou jedničkou. Tímto sdělením zaujal po vítězství na Masters v Paříži. O půl roku později těsně před vrcholem antukové sezóny své ambice nijak nekrotí. Vyhrát co nejvíce turnajů v co nejkratší době, to je Runeho vize před druhým grandslamem roku.

Předností Dána je vynikající fyzická hra. Umí přidat velkou agresivitu a během zápasu je schopný se skvěle motivovat. Jeho bekendu složil poklonu i Novak Djokovič.

Slov chvály se Dánovi dostalo i od Andreje Rubljova. Ten vyzdvihl Runeho vynikající pohyb po kurtu, čtení hry. Dán často mění tempo hry a je tak nesmírně náročné mít nad ním ve výměně navrch.

Loňské French Open bylo pro rodáka z Gentofte premiérové. A jednalo se o premiéru velmi úspěšnou. Mladý Dán vletěl do pařížského grandslamu jako velká voda, ve třech úvodních zápasech neztratil ani set a v osmifinále všechny překvapil vítězstvím nad Řekem Tsitsipasem. Až mezi osmi nejlepšími jej zastavil pozdější finalista Casper Ruud.

Aktuální forma

Letošní antuková část sezóny jde Runemu náramně. Dva turnaje, dvě finále. To byl její začátek. V Monte Carlu v závěrečném zápase nestačil na Rubljova. Prohrál 7:5, 2:6, 5:7. Mnichovský podnik se ale stal jeho kořistí. V tiebreaku třetí sady tam porazil Nizozemce Van de Zandschulpa a triumf v bavorské metropoli tím obhájil.

Třetí antukový podnik sezóny přinesl Dánovi vyřazení už ve druhém kole. Porazil jej Španěl Davidovich-Fokina.

Nicméně, tento duel byl pro Runeho jedenáctým duelem během osmnácti dní navíc ve třech různých zemích. Po dvanácti dnech bez soutěžního zápasu přišla jízda turnajem Masters v Římě, kdy jej zastavil až ve vyrovnaném finálovém duelu Daniil Medveděv.

Podívejme se na detailněji na cenné skalpy, které během jarních turnajů dvacetiletý Dán získal. V Monte Carlu porazil ve dvou setech právě svého pozdějšího přemožitele Medveděva a také bývalou světovou trojku Thiema.

Tři sety potřeboval na postup přes Sinnera, současnou světovou osmičku. V Mnichově ztratil ve čtyřech utkáních jediný set.

V generálce na French Open v Římě přešel přes Novaka Djokoviče. Nedávnou světovou jedničku porazil od loňského roku už podruhé. Na Italian Open stačil také na Caspera Ruuda. Proti Norovi to bylo Runeho premiérové vítězství po čtyřech předchozích porážkách.

Závěrem…

Rune má velké ambice, načež jeho výsledky jim odpovídají. Všechny své největší konkurenty dokázal v poslední době porazit. Ze čtyř antukových turnajů, kterých se zúčastnil, byl třikrát ve finále. Dánský tenista bude letos patřit mezi největší favority Roland Garros.

Zdroj: ATP

Reklama

Oblíbené