Francie nedokázala vyzrát na Polsko a po remíze končí ve skupině na druhé příčce

Francouzi šli do zápasu s Polskem s jistým postupem v kapse a šlo jim tedy pouze o umístění. Poláci zase věděli, že na turnaji končí a mohou se jen ukázat. Zápas byl vyrovnaný a nakonec si oba týmy rozdělily body po remíze 1:1.

Šlágrem úterního odpoledního programu byl zápas Francie proti Polsku. Zatímco Francouzi už měli jistotu postupu do další fáze, Poláci naopak věděli, že po tomto utkání na EURU končí.

Důvodem je souběh okolních zápasů, protože zatímco týmy v jiných skupinách mohou s dvěma body skončit třetí, Polákům by nestačily ani body tři.

Do zápasu s Francií šli tedy pouze s cílem ukázat, co v nich je. Francie mohla skončit i třetí v případě porážky, díky tomu že získala čtyři body po výhře nad Rakouskem a remízou s Nizozemskem.

V prvním poločase to bylo Polsko, které se více snažilo uhrát výhru. Šance Roberta Lewandowského ale mezi tři tyče nezamířila. V závěru půle měl velkou šanci Kylian Mbappé, ale brankář Lukasz Skorupski míč za svá záda nepustil.

Do druhého poločasu se tedy šlo za bezbrankového stavu. Hráči Francie si v poločase od trenéra zřejmě něco vyslechli, protože po návratu na hřiště hráli jako vyměnění.

Mbappé měl dvě velké šance, přičemž tu první vykryl Skorupski a druhá mířila těsně vedle tři tyče. Poté ale po faulu Dembélého kopal pokutový kop a dostal Francii do vedení.

Poté se ale do akce dostalo i Polsko. Lewandowski kopal penaltu, ale jeho pokus Maignan vyrazil. Radost Francii moc dlouho nevydržela, protože gólman vyrazil z čáry moc brzo.

Lewandowski tak dostal druhou šanci a tentokrát s pomocí tyče nezaváhal. Poláci si díky tomu došli pro bod, který jim alespoň částečně kompenzuje nepovedený turnaj. Francouzi jsou díky výhře Rakouska nad Nizozemskem druzí.

Zdroj: UEFA EURO 2024