Premier League
Flamini bude pokračovat v kariéře coby hráč Getafe
Mathieu Flamini je hráč, kterého zná minimálně každý fanoušek Arsenalu. Stejně tak každý fanoušek fotbalu s trošku širším a kvalitnějším přehledem. Tento francouzský hráč je proslulý tím, že na jeho výkony v dresu Arsenalu byly takřka vždy velmi protichůdné názory.
Mathieu Flamini, coby volný hráč, uspěl na testech ve španělském Getafe a poštěstí se mu tak poprvé v kariéře zahrát si La Ligu. Aktuálně již třiatřicetiletý záložník začínal s fotbalem ve francouzském Ol. Marseille. Odtud se už v roce 2004 vydal jako talentovaný defenzivní záložník do Arsenalu. Zde se mu vcelku povedlo se v silné konkurenci střídavě prosadit a strávil tu čtyři roky, po kterých se stěhoval do AC Milán.
Zde strávil ještě delší dobu, celkem pět let, aby se v roce 2013 ještě na další roky upsal znovu Arsenalu. Toto druhé angažmá ale už nevyšlo tolik, jako to první. Po konci smlouvy v Arsenalu následovalo krátké angažmá v Crystal Palace, kde si ale delší smlouvu svými výkony nevysloužil a opět se z něj stal volný hráč. Toho teď využilo Getafe.
Jak jsem již psal, kariéra Flaminiho je nejvíce spojena s Arsenalem. V jeho dresu Flamini nastoupil k 242 zápasům, ve kterých dal 13 branek. Celkem dost toho odehrál i v AC Milán – celkem 122 zápasů a 8 vstřelných gólů. Do národního týmu Francie se nikdy neprosadil. I přes slušný debut v roce 2007 stihl Flamini nasbírat v dresu Francie jen 4 starty.
Jsem velmi zvědav, jakou roli bude Flamini hrát v kádru Getafe. Obecně jeho výkony považuji za podprůměrné již od druhého angažmá v Arsenalu. Přeji však Flaminimu, aby se v Getafe prosadil a nasbíral pár startů. Je však možné vycítit pomalu se blížící konec jeho hráčské kariéry.

-
Bojové sportypřed 1 dnem
Úpadek pokračuje. Mikulášek prohrál s influencerem v boxu, použil i ilegální techniku
-
Chance Ligapřed 5 dny
Kritika nadstavby? Oproti té belgické je česká ještě zlatá. Po konci sezony se ale ruší
-
Chance Ligapřed 1 dnem
Poprvé v životě jsem odešel ze stadionu. Líšeňští fanoušci těžce rozdýchávají prohru se Zbrojovkou
-
Bojové sportypřed 1 dnem
Hořký konec. Fajk porazil Cvernu po diskvalifikaci, svůj slib nesplnil