Spojte se s námi


eSport

FIFA 07 vs. realita. Jak se vyvíjela kariéra hráčů, kterým fotbalová hra předpověděla skvělou budoucnost?

Fotbalový simulátor FIFA, který pravidelně vychází každý rok, nabízí milionům hráčů možnost vžít se do role fotbalových trenérů a dostat svůj oblíbený celek až na vrchol. S režimem kariéry se také pojí potenciál mladých hráčů. Jak jsou na tom dnes ti, kterým hra předpověděla skvělou budoucnost?

Publikováno

dne

Fotbalový simulátor FIFA, který pravidelně vychází každý rok, nabízí milionům hráčů možnost vžít se do role fotbalových trenérů a dostat svůj oblíbený celek až na vrchol. S režimem kariéry se také pojí potenciál mladých hráčů. Jak jsou na tom dnes ti, kterým hra předpověděla skvělou budoucnost?

V tomto článku se blíže podíváme na FIFU 07. Mezi těmi, které hra vyhodnotila jako budoucí hvězdy a jejich potenciál dosáhl v několika případech až na 90 bodů, nalezneme nejen anglické a francouzské fotbalisty, ale také například zástupce Mexika a Polska.

Mike Jones (herní hodnocení 46, potenciál 90)

První zástupce z Anglie svojí fotbalovou kariéru začal v Tranmere Rovers. Své předpoklady však nikdy střední záložník nenaplnil a očekávaného potenciálu nedosáhl ani v nejmenším. Oblékal dresy mnoha anglických celků, přičemž největší stopu zanechal v Bury FC, kde za 169 odehraných zápasů nasázel 23 branek. Dnes, ve svých pětatřiceti letech působí v Chesterfieldu, hrajícím pátou nejvyšší soutěž.

Gabriel Obertan (herní hodnocení 48, potenciál 85)

O poznání úspěšnější kariéru zaznamenal francouzský útočník, jenž ve hře FIFA 07 patřil do kádru Bordeaux. V tomto celku dosáhl na první trofeje, když se podílel na vítězství v lize, dvakrát na výhře poháru a jednou také superpoháru.

Prošel mládežnickými reprezentacemi a v roce 2009 zamířil do Anglie, kde působil nejprve v Manchesteru United a poté v Newcastlu. Následovala řada více či méně úspěšných angažmá. Aktuálně je stále aktivním hráčem, působí v nižší soutěži v USA.

Anthony Stokes (herní hodnocení 54, potenciál 90)

Povedenou kariéru má za sebou také irský útočník, jenž největší úspěchy sbíral v Celticu. S tímto skotským celkem nejenže okusil Ligu mistrů, ale nasbíral v jeho dresu také pět ligových titulů a třikrát slavil zisk poháru.

Pamatovat si jej budou zcela jistě fanoušci Hibernian, s kterým v sezoně 2015/16 vykopal skotský pohár. V součtu poté prošel celkem dvanácti kluby. V roce 2020 pověsil kopačky na hřebík.

Ben Parker (herní hodnocení 55, potenciál 88)

Tvůrci tohoto ročníku fotbalového simulátoru vkládaly velké naděje i do anglického obránce, jenž v tu dobu oblékal dres Bradfordu. Ten se po konci hostování vrátil do mateřského Leedsu, ale výrazněji se zde neukázal a starty sbíral sporadicky. Nadále chodil po hostováních a jeho kariéra, kterou ukončil v roce 2019 měla už jen sestupnou tendenci.

David Vrzogič (herní hodnocení 56, potenciál 85)

Další obránce, jenž si vysloužil místo v tomto žebříčku. Němec se srbským občanstvím patřil do akademie Borussie Dortmund. Prošel zde sice mládeží, ale do prvního mužstva se nikdy nedostal. Část kariéry strávil v Bayernu Mnichov, ale ani tam se výrazněji neprosadil. Putoval po klubech v Německu, kde v nižší soutěži působí i nyní.

Carlos Vela (herní hodnocení 59, potenciál 88)

V tomto případě si troufneme říct, že potenciál naplnil mexický útočník vcelku dobře. Arsenal, Celta Vigo, Real Sociedad nebo třeba Los Angeles. To je namátkou několik klubů, se kterými spojil Vela svou kariéru.

Má na kontě účasti na MS, v Lize mistrů a také několik pomyslných korun krále střelců. Tu poslední doposud získal za fantastických 34 branek v dresu Los Angeles, kde aktuálně působí.

Joel Lynch (herní hodnocení 61, potenciál 85)

Další zástupce Anglie, od kterého se asi čekalo více. I přesto, že se narodil v Anglii, má občanství Walesu, který reprezentoval v jednom přátelském duelu proti Bosně a Hercegovině. Podobný případ jako výše uvedený Parker s tím rozdílem, že Lynch se v barvách Huddersfieldu prosadil a zaznamenal tam 128 zápasů.

Objevil se také v QPR, Nottinghamu Forrest nebo Brightonu. Ve svých pětatřiceti letech je stále aktivní, kope za Crawley Town ve čtvrté anglické lize.

Kamil Oziemczuk (herní hodnocení 62, potenciál 90)

Polský ofenzivní záložník byl právem považován za klenot. Minimálně tedy v tomto soutěžním ročníku FIFA. Ve svých sedmnácti letech totiž zamířil za sedm milionů korun do francouzského Auxerre.

Nakonec zde ale neodehrál ani duel a v roce 2008 se vrátil do Polska. Prošel Lublinem, Gornikem Leczna a dalšími výhradně polskými celky. Připsal si jeden start za reprezentaci do 21 let.

Nathan Dyer (herní hodnocení 63, potenciál 89)

Odchovanec Southamptonu, jemuž byla také věštěna zářná budoucnost. Nakonec to ve své kariéře dotáhl na úctyhodných 350 duelů za Swansea. S tímto celkem se také radoval se zisku anglického ligového poháru v roce 2013.

Svým výkonem pomohl také Leicesteru k mistrovskému titulu v roce 2016, když za čtrnáct duelů vstřelil jednu branku. Kariéru ukončil v roce 2020 znovu ve Swansea.

Isaiah Osbourne (herní hodnocení 64, potenciál 87)

Poslední anglický zástupce v tomto žebříčku. Ani zde nelze mluvit o nějak zářné kariéře. Odchovanec Aston Villy měl sice našlápnuto dobře, avšak kromě krátkého působení v Hibernian působil jen a pouze v Anglii. Nejvíce startů (67) zaznamenal za Walsall, kde vstřelil čtyři branky. Od července roku 2020 je dnes již pětatřicetiletý záložník bez angažmá.

Garry Bocaly (herní hodnocení 64, potenciál 89)

Na závěr francouzský obránce. Konkrétně odchovanec Marseille, kde se radoval ze zisku mistrovského titulu ze sezony 2009/10. Podstatně více toho však odkopal za Montpellier, kde dosáhl na metu 130 zápasů. Naposledy hrál fotbal v Martiniku.

Zdroje: Transfermarkt, Sofifa

Reklama

Oblíbené