Fanoušci Sparty zuří: Kuchta s Preciadem tu být nechtějí, ať odejdou! Jeden nedokáže skousnout ego, druhý je hlavou v Anglii

Pražská Sparta nakonec vydolovala postup ze třetího předkola Ligy mistrů, když v odvetě porazila FCSB 3:2. Po výborném prvním poločase ale přišel kolaps v tom druhém a hněv fanoušků odnesli zejména dva hráči – Jan Kuchta a Angelo Preciado, kteří už jsou zřejmě hlavou v jiném klubu.

350Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

• Sparta postoupila přes FCSB do play-off Ligy mistrů
  • Kuchta s Preciadem sklízejí od fanoušků velkou kritiku
  • Oba jsou spojováni s přestupem do zahraničí

Po domácí remíze 1:1 s FCSB se mnoho fanoušků Sparty obávalo, jak dopadne odveta v nepříjemném bukurešťském prostředí. Zvlášť, když Spartě v posledních letech venkovní zápasy v Evropě nejdou.

Průběh zápasu ale příjemně překvapil úplně všechny, Sparta už ve 37. minutě vedla 3:0 a mířila za postupem. Ve druhém poločase sice domácí duel zdramatizovali a snížili na 2:3, ale na vyrovnávací branku už jim nezbyl čas.

Ani přes postup si sparťané nevysloužili od svých fanoušků pouze chválu. Ba naopak, spíše se objevila kritika za nezvládnutý druhý poločas. A nejvíce to slízli dva tahouni z minulé sezóny.

Konkrétně Jan Kuchta a Angelo Preciado. 27letý útočník v minulém ročníku nasázel 21 branek a přidal 8 asistencí, jenže od léta je jako vyměněný. V sedmi zápasech se netrefil ani jednou, ale ještě horší jsou jeho předváděné výkony.

I proto jej Lars Friis nepostavil v odvetě do základu a dal přednost Victoru Olatunjimu. Kuchta nastoupil v 68. minutě a posazení na lavičku nezvládl úplně dobře. Podle fanoušků zápas sabotoval, odchodil a dal jasně najevo své naštvání.

„Nic šílenějšího než byl výkon Kuchty jsem letos ještě neviděl. Absolutní sabotáž a trapnost,“ napsal na síti X fanoušek Sparty. „Příšerný, příšerný a Kuchta ať už táhne pryč, co si ku**a o sobě myslí??“ přidal se další příznivec letenského celku.

„Kuchta je úplně mimo, od jeho střídání hrála Sparta o deseti. To nebyl ani výkon hodný Konferenční ligy. Jestli tu nechce být, ať odejde,“ nechápal jiný fanoušek Sparty. „Tady nejde o formu, ale o to, že to totálně sabotoval, protože nebyl v základu. Nedokáže skousnout své ego a podřídit se týmu,“ reagoval další.

Preciada prodat, ať si to Everton nerozmyslí

O Angela Preciada má podle posledních zpráv velký zájem Everton. Kolumbijský bek už je údajně hlavou v Anglii, což potvrzuje jeho velice slabé nasazení v zápasech. V nové sezóně je jenom stínem toho beka, který loni zářil v dresu Sparty.

„Preciada bych prodal dřív, než si to Everton rozmyslí,“ napsal expert Zdeněk Folprecht. „Přesně tak. Borec hraje, jakože je mu to úplně jedno. Vloni nás dvakrát potopil zbytečnou červenou kartou, Sparta mu to odpustila a takhle se jí Preciado odvděčuje? Ať si jde, žoldák jeden..,“ souhlasil fanoušek Sparty.

„Ať táhne, pokud nechce oblékat sparťanský dres. Takové hráče ACS nepotřebuje,“ má jasno příznivec loňského mistra.

Co bude s oběma hráči zatím není známo. Preciado údajně hodně naléhá na vedení klubu, aby jej pustilo do Premier League, Sparta však nechce pouštět své opory, dokud stále hraje předkola Ligy mistrů. S tímto nastavením ale klubu nijak zvlášť nepomůžou.

Zdroj: X, AC Sparta Praha