Fanoušci Sparty si nejspíše mohou oddechnout! Zranění Ryneše není vážné, přesto se od reprezentace už odpojil

Matěj Ryneš debutoval v seniorské reprezentaci České republiky v zápase proti Gruzii, avšak premiéra mu nevyšla. Hned v prvním poločase musel střídat kvůli zranění a fanoušci Sparty se obávali, aby jej nepostrádali delší dobu. To se ale naštěstí nepotvrdilo.

• Matěj Ryneš se zranil při premiéře v reprezentaci
  • V neděli se od týmu odpojil
  • Zranění by nemělo být vážnějšího rázu

Matěj Ryneš podává už nějaký ten čas konzistentní výkony a je jedničkou na levé obraně pražské Sparty. Proto už nemohlo být pochyb o tom, že si zaslouží místo v seniorské reprezentaci.

V nominaci se objevil poprvé a trenér Ivan Hašek mu dal šanci v zápase Ligy národů na Gruzii. Zápas dopadl 1:4 a jedná se o jednu z nejhorších porážek Čechů v samostatné historii.

Sám Ryneš ale na porážce podíl nemá. Odehrál totiž pouhých 26 minut a musel střídat kvůli zranění. Při jeho odchodu byl skóre stále 0:0.

Ryneš a jeho zranění

Fanoušci Sparty se okamžitě začali obávat, aby se nejednalo o něco vážnějšího a Ryneš jim nechyběl do konce podzimu. Náhrada za něj po zranění Imanola Garcíi totiž není.

Jedinou variantou je Jaroslav Zelený, ale to není vzhledem k Lize mistrů zrovna optimální. Negativní zprávy se ale naštěstí nepotvrdily a Česká fotbalová reprezentace vydala vyjádření.

„Matěj Ryneš se v neděli večer odpojil od týmu. Jeho zranění ze zápasu v Gruzii není vážné, ale vyžádá si několikadenní léčbu.

S ohledem na to, že zápas proti Ukrajině je na programu už v úterý, nebude reprezentace povolávat dalšího hráče,“ oznámila na sociálních sítích Česká fotbalová reprezentace.

Ryneš tedy Spartě nejspíše bude chybět v dalším ligovém utkání s Karvinou, ale na zápas Ligu mistrů se Salcburkem by už připravený být mohl.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace