Fotbal
FAČR se vyjádřila k zásahu těžkooděnců ve finále MOL Cupu: Šlo o velice rizikové utkání, brání se asociace
Finále MOL Cupu mezi domácím Slováckem a Spartou Praha poskvrnil nástup těžkooděnců s policejními psy na okraj hrací plochy. Fotbalová veřejnost tento čin nepřijala zrovna nejlépe, ve čtvrtek se k situaci vyjádřila FAČR.


Finále MOL Cupu mezi domácím Slováckem a Spartou Praha poskvrnil nástup těžkooděnců s policejními psy na okraj hrací plochy. Fotbalová veřejnost tento čin nepřijala zrovna nejlépe, ve čtvrtek se k situaci vyjádřila FAČR.
Těžkooděnci se psy narušili průběh finále MOL Cupu
Ve středu večer se konalo v Uherském Hradišti finále domácího poháru mezi Slováckem a Spartou Praha. Domácí po vynikajícím týmovém výkonu zvítězili nad pražským favoritem 3:1 a slavili tak zisk titulu MOL Cupu.
Zápas měl ale nejen pro domácí fanoušky nepříjemný nádech v podobě zásahu těžkooděnců, kteří v průběhu utkání obklopili hrací plochu. Policisté navíc měli s sebou psy, kteří svým štěkotem znepříjemňovali fotbalový zážitek i klidným divákům.
Policejní zásah nebyl přijat širokou fotbalovou obcí s nadšením a charakter zásahu se hodně propíral nejen v médiích. Policie ČR se bránila tím, že o zásah byla požádána pořadatelem utkání.
FAČR se k nepříjemné situaci vyjádřila ve svém prohlášení
K situaci se nyní vyjádřila i Fotbalová asociace České republiky, která vydala k situaci prohlášení. „Z několika důvodů šlo o velice rizikové utkání, pro které byla přijata řada opatření včetně zvýšeného počtu policistů připravených mimo stadión k případnému zásahu,“ stálo v prohlášení na webu FAČR.
„O zásah Policii ČR požádal za pořadatele bezpečnostní manažer FAČR, který je na utkání z toho pohledu nejvyšší autoritou asociace, do jeho kompetencí nemůže být zasahováno a spolupracuje úzce s delegátem utkání a velitelem opatření,“ vysvětlovala FAČR, kdo stál za zmíněným postupem.
Rozhodnutí bylo dle FAČR učiněno na základě vyhodnocení poznatků a informací z více zdrojů, podle kterých hrozil vpád fanoušků Sparty na plochu za účelem přerušení či předčasného ukončení zápasu. „Poté policisté jednali na základě svých interních postupů, které jsou v jejich pravomoci,“ reagovala FAČR na charakter postupu policistů.
„Z pohledu FAČR bylo na výběr ze dvou variant – buď riskovat možné předčasné ukončení zápasu, nebo preventivní zásah, aby k vpádu fanoušků na hrací plochu nedošlo,“ dodala asociace.
V posledních týdnech jsme mohli vidět na různých stadionech, jak fanoušci vnikají na stadion po závěrečném hvizdu a slaví s hráči zisk titulu. V Trabzonsporu to dopadlo dobře, nicméně třeba v Schalke asi nadšení příliš nebyli.
Takové oslavy fandů, kteří slavili historický počin, nebyly domácím fanouškům umožněny. Otázkou určitě zůstává, kde je ta hranice mezi bezpečností zúčastněných a umožnění fotbalovému fanouškovi si naplno užít úspěch svého mužstva.
Zdroj: FAČR

-
Bojové sportypřed 2 dny
Úpadek pokračuje. Mikulášek prohrál s influencerem v boxu, použil i ilegální techniku
-
Hokejpřed 2 dny
Že hrajeme proti Ovečkinovi? No a co. Absolutně mě to nezajímá, způsobila finská hvězda poprask v NHL
-
Chance Ligapřed 3 dny
Poprvé v životě jsem odešel ze stadionu. Líšeňští fanoušci těžce rozdýchávají prohru se Zbrojovkou
-
Bojové sportypřed 2 dny
Hořký konec. Fajk porazil Cvernu po diskvalifikaci, svůj slib nesplnil