Ostatní

Ewerton ukázal arménskému Urartu ostravské peklo! Baník soupeři nadělil pět branek

Baník Ostrava snadno porazil v úvodním zápase druhého předkola Konferenční ligy arménský Urartu 5:1 a výrazně se přiblížil k postupu. V utkání zazářil Ewerton, jenž během úvodní půlhodiny vstřelil gól a zaznamenal dvě asistence.

Ewerton navedl Ostravu k jasnému vítězství za půlhodiny

Baník Ostrava se v evropských pohárech představil po dlouhých 14 letech. Jeho soupeř s mezinárodními soutěžemi také neměl příliš zkušeností, i přesto v první kvalifikačním kole postoupil přes estonský Talinn Kanev.

Proti českému zástupci v Konferenční lize však nastupoval v roli jasného outsidera, což se ukazoval od samého začátku. Ostravané před vlastními fanoušky nechtěli brát nic jiného než výhru.

Od úvodních minut se zabydleli na soupeřově polovině a v 15. minutě šli do vedení. Střelu Erika Prekopa arménský brankář ještě vyrazil, ale proti tvrdé dorážce Ewertona již neměl šanci.

Brazilský šikula na úvodní trefu navázal dvěma asistencemi. Nejprve ve 22. minutě naservíroval balon Jiřímu Boulovi, jenž jej uklidil přesně k levé tyče. Chvíli na to se Ewerton uvolnil na straně a centrem našel Davida Buchtu, který zvyšoval již na 3:0.

Baník ve druhé půli nepolevil

Ostravané se dostali během úvodní půlhodiny do tříbrankového náskoku, který za žádnou cenu nehodlali ztratit. Svého soupeře jednoznačně přehrávali a za 60 minut hry mu dovolili jediný střelecký pokus.

Dominanci Baníku potvrdil v 62. minutě Prekop. Nedávná posila z Bohemians si naskočila na centrovaný míč a hlavou jej uklidila do sítě. O snížení se vzápětí pokusil Mikayel Mirzoyan, nicméně jeho prudký pokus mířil jen do náruče Jakuba Markoviče.

Jediným hráčem z hostujícího celku, jenž se výrazně zapsal do statistik, tak byl Zhirayr Margaryan. Arménec si v 78. minutě vysloužil červenou kartu za nebezpečný skluz. Domácí tak čekala krátká přesilová hra.

Necelých 10 minut před koncem základní hrací doby vybojoval Matúš Rusnák penaltu pro ostravský tým. Pokutový kop proměnil přesnou střelou k pravé tyči Jiří Klíma. Soupeřův gólman sice vystihl směr, ale nedosáhl.

Šestý zásah přidal Abdullahi Tanko z ofsajdu, a tak se nemohl radovat. Poslední slovo si přece jen vzali arménští hráči. V poslední minutě nastavení zaznamenal čestný zásah Gevorg Tarakhchyan.

Baník Ostrava se tak raduje z vysokého vítězství 5:1 a ve čtvrtek 1. srpna s velkou pravděpodobností stvrdí svůj postup v odvetném utkání v Arménii. Duel bude začínat v 17:00.

Zdroj: Sporttotal