Cyklistika

Evenepoel ovládl časovku na Tour de France před Pogačarem!

V páteční krátké časovce, která měla jen něco přes 25 km, se na prvních čtyřech příčkách seřadila skupina největších favoritů. Od počátečních mezičasů se jednalo o souboj Remco Evenepoel vs Tadej Pogačar. Nakonec byl úspěšnější Evenepoel, který ukrojil 12 sekund z náskoku Pogačara a upevnil si tak druhé místo v celkovém pořadí.

• Jak si povede obhájce prvenství Vingegaard?
  • Souboj Evenepoel vs Pogačar
  • Vingegaard ztratil na své konkurenty

Tour de France měla na svém programu první časovku z letošního itineráře. Experti čekali především na to, jak si povede Jonas Vingegaard, jelikož nad jeho formou zatím stále trochu visí otazník. Samozřejmě se také očekávalo, zda někdo ohrozí žlutý dres Slovince Tadeje Pogačara. Kompletní špička favoritů ovšem dokáže zajet velmi výborné časovky.

Souboj Pogačar vs Evenepoel, Vingegaard dokázal udržet kontakt

Od počátečních mezičasů ukazovala čtveřice Tadej Pogačar, Jonas Vingegaard, Primož Roglič a Remco Evenepoel, že mezi těmito jezdci se rozhodne o vítězi letošního ročníku Tour de France. Prokazovali, že patří mezi nejlepší cyklisty v jízdě proti chronometru.

A tak to byl boj o cenné vteřinky. Časovka byla poměrně krátká a rozhodně se nejednalo o horskou zkoušku. Navíc Jonas Vingegaard nijak výrazně na své soupeře neztrácel. Naopak prokazoval, že se s ním přeci jenom bude muset počítat.

Skvěle jel Remco Evenepoel. Druhý muž celkového pořadí dokázal nadělit Vingegaardovi 37 sekund. Tím je tedy odstup mezi těmito dvěma cyklisty již skoro tři čtvrtě minuty. Ovšem Tadej Pogačar do posledního mezičasu ztrácel na belgického cyklistu minimální rozdíl v řádu pár sekund.

Remco Evenepoel nakonec jako jediný z cyklistů dokázal zajet časovku pod 29 minut a porazil o 12 sekund i lídra celkové klasifikace Tadeje Pogačara. Tím si suverénním způsobem upevnil druhou příčku. Navíc smazal náskok mladého Slovince. Pro Evenepoela to je první etapové vítězství na Tour.

Jonas Vingegaard se udržel v kontaktu s nejlepšími. Časovku dojel na 4. příčce, ovšem ztratil na všechny tři své největší konkurenty drahocenné vteřiny. Naopak Tadej Pogačar má na obhájce prvenství z posledních dvou ročníků již více než minutový náskok.

Tour de France – 7. etapa (Nuits-Saint-GeorgesGevrey-Chambertin časovka na 25,3 km)

• 1. Remco Evenepoel (Bel./Quick-Step) 28:52