Dvě výhry Slovenska? Vše není růžové, kádr stárne a hráči ve svých klubech střídají

Zatímco v Česku to reprezentace schytává ze všech stran, na Slovensku panuje relativní spokojenost. Sice proti slabším týmům, ale dvě výhry s čistým kontem se počítají. Po triumfu 2:0 nad Ázerbájdžánem se ale ozývá i kritika.

Už na Euru Slovensku fungovala defenziva a v nastolené formě pokračuje i na podzim. Tedy minimálně číselně, protože Estonsko ani Ázerbájdžán nenašly recept na obranu a brankáře.

Bez minutáže ve svých klubech

„Gratuluju, solidní výkon v ofenzivě, levá strana funguje super, jen v obranné fázi je to trochu nejisté, Dúbravka podržel. Zaslúžené vítězství,“ napsala v lajkovaném komentáři pod facebookový příspěvek Slovenska fanynka Miroslava.

A určité nedorazy lze chápat. Zdaleka ne všichni hráči mají ve svých klubech vytížení, konkrétně Martin Dúbravka, Peter Pekarík a Adam Obert dělají ve svých klubech náhradníky. Na oba soupeře to každopádně stačilo.

Dva klíčoví muži

V komentářích se dále hodně rozebírají dvě témata – slabý druhý poločas a také fungující dvojice Dávid Hancko, Lukáš Haraslín. Tito dva se na levé straně už umí najít, fungují zde několik let a je to znát.

„Druhý poločas hráči nějak vypustili, ale tak proti tomuto soupeři se to ještě dalo omluvit. Hancko s Haraslínem dnes parádně,“ reagoval uživatel Branusko na dvojici, která se dobře poznala během angažmá ve Spartě.

Co se druhých poločasů týče, Slováci měli určitý problém i na Euru. Souvisí to i s tím, že mnoho jejich opor už má nejlepší roky za sebou.

Pekarík nehraje ani druhou Bundesligu, Juraj Kucka má v nohách vskutku nabitý program se Slovanem Bratislava.

Zdroj: Slovenská fotbalová reprezentace, Facebook