Bundesliga

Dva rychlé zásahy rozhodly! Mönchengladbach padl se Stuttgartem, Čvančara toho za 14 minut moc nestihl

Mönchengladbach nezvládl utkání třetího kola německé Bundesligy, na domácí půdě padl se Stuttgartem 1:3. Čtvrthodinu odehrál i český útočník Tomáš Čvančara, zvrátit vývoj už ale nestihl.

• Stuttgart vyhrál poprvé v sezoně
  • Čvančara odehrál jen 14 minut a nastavení
  • Dvěma zásahy rozhodl Bosňan Demirovič

Mönchengladbach začal aktivně a šel za úvodním gólem, ofenzivní dominanci ale ne a ne přetavit v úvodní zásah. Respektive ani v pořádnou střelu, jedinou nebezpečnou měl v prvních 15 minutách Tim Kleindienst.

Pak se do zápasu dostali i hosté. První možnost ještě Deniz Undav poslal pouze do rukavic brankáře, ve 21. minutě už se však do vápna vřítil jako uragán a udeřil. Na jeho dorážku brankář nestihl reagovat.

Jen šest minut nato bylo srovnáno, hlavou se trefil Alessane Plea, u toho se ale zranil a musel střídat. Zbytek prvního poločasu se dohrával už v klidnějším tempu a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Po výměně stran jako první zahodili šanci domácí, což je velmi rychle doběhlo. V 51. minutě se totiž z prvního doteku prosadil Ermedin Demirovič. Pak sice odmítl další gól Undav, přesto bylo v 61. minutě vlastně hotovo.

Na centrovaný míč si totiž naskočil opět Demirovič a hlavou dal Stuttgartu klid do dalších minut. Domácím se pak nedařilo dostat do zápasu, a to ani po příchodu Tomáše Čvančary, který střídal v 76. minutě.

Naopak za hosty byl blízko zásahu Chris Führich, napálil však pouze brankovou konstrukci. Monchengladbach měl další zajímavou možnost až v nastavení, ani ta však neuspěla.

Stuttgart tak poprvé v sezoně vyhrál, výsledkem 3:1 se ideálně naladil na start Ligy mistrů.

Zdroj: Bundesliga