Fotbal
Důležitá výhra pro odvetu i koeficient, Plzeň zdolala Helsinky
Plzeň zvládla úvodní zápas druhého předkola Ligy mistrů, ve Finsku porazila Helsinky 2:1 a vedle výhody do odvety přidala důležité body i do českého koeficientu. Trefili se Tomáš Chorý a Jan Kopic.

Plzeň zvládla úvodní zápas druhého předkola Ligy mistrů, ve Finsku porazila Helsinky 2:1 a vedle výhody do odvety přidala důležité body i do českého koeficientu. Trefili se Tomáš Chorý a Jan Kopic.
Již v páté minutě zahrál rukou ve vápně kapitán Miro Tenho a pískala se penalta. Míč si vzal Tomáš Chorý a suverénně ji proměnil. Hra byla následně klidná, bez větších šancí, s drobnou převahou domácích.
Až ve 35. minutě měla Viktoria dvojšanci. Rána Lukáše Kalvacha zblokovala finská obrana, Tomáš Chorý následně sám před gólmanem místo střely nahrával a příležitost zmařil.
Hned poté skóroval Lukáš Hejda, jeho branka však pro ofsajd neplatila. Před pauzou zlobil domácí útočník Bojan Radulović. Ve 38. minutě ho fantasticky vychytal Jindřich Staněk, tři minuty nato napálil břevno.
Po výměně stran už Helsinky využily tlak a srovnaly. První šanci ještě zachránil Staněk, z dorážky už se nemýlil Radulović.
Plzeň si vedení vzala rychle zpět. V 57. minutě napřáhl z hranice vápna Jan Kopic a nedal domácímu brankáři šanci.
Závěr už žádné větší šance nenabídl a Plzeň si do odvety v Doosan Aréně veze jednogólový náskok. Hrát se bude za týden.
Zdroj: UEFA

-
Bojové sportypřed 2 dny
Úpadek pokračuje. Mikulášek prohrál s influencerem v boxu, použil i ilegální techniku
-
Chance Ligapřed 2 dny
Poprvé v životě jsem odešel ze stadionu. Líšeňští fanoušci těžce rozdýchávají prohru se Zbrojovkou
-
Hokejpřed 1 dnem
Že hrajeme proti Ovečkinovi? No a co. Absolutně mě to nezajímá, způsobila finská hvězda poprask v NHL
-
Bojové sportypřed 2 dny
Hořký konec. Fajk porazil Cvernu po diskvalifikaci, svůj slib nesplnil