Bundesliga

Dostane Čvančara konečně šanci? Jeho konkurent v Mönchengladbachu to schytává od fanoušků

Ambice mají pohárové, ale zápasy evropské úrovně zatím nezvládají. Fotbalisté Mönchengladbachu v sobotu doma prohráli se Stuttgartem 1:3, kritika se následně snesla na konkurenta Tomáše Čvančary.

• Čvančara ještě nedostal šanci v základní sestavě
  • Stuttgart čeká v týdnu start Ligy mistrů
  • Mönchengladbachu loni těsně utekla Konferenční liga

Mönchengladbach šel do zápasu s přirozeným sebevědomím. Věděl, že je na tom lépe z pohledu formy, zároveň doufal, že Stuttgart bude trochu šetřit síly na premiéru v Lize mistrů, která proběhne už v týdnu.

Děravá obrana, nególový útok

A skutečně, Mönchengladbach začal solidně, náznaky šancí ale nevyužil a schytal lekci z produktivity. Na zásah z prvního poločasu ještě dokázal zareagovat Alassane Pléa, u toho se však zranil a musel střídat.

„Vlastně jsme nehráli špatně, ale pokud nedáte góly, dostanete je. Zvlášť, když to s obranou myslíte tak ‚vážně‘ jako my,“ napsal v lajkovaném komentáři pod facebookový příspěvek Borussie fanoušek David.

Narážel tím na fakt, že si Hříbata utkání prohrála pasáží ve druhé půli, kdy dostala dva rychlé góly v rozmezí pár minut. Zbytečná byla i úvodní branka, kdy se stopeři „vykašlali“ na dohrání situace a nechali útočníka Stuttgartu dorazit do prázdné branky.

Čvančarův rival to schytává

Zraněného Pleu ještě v průběhu první půle nahradil francouzský ofenzivní univerzál Nathan Ngoumou. Dostal se ke třem střelám, gól nedal a od fanoušků se na sociálních sítích dočkal pořádné kritiky.

„Ngoumou je hrozný. Běhá a běhá, ale nic té hře nedává. V zimě ho prosím prodejte,“ napsal fanoušek Siegfried. Vyslyší jeho přání trenér a dá konečně pořádnou šanci českému střelci Tomáši Čvančarovi?

Zdroj: Bundesliga, Borussia Mönchengladbach – Facebook