Dortmund zažil auru Santiaga Bernabéu. Po hrozném poločase Real Madrid předvedl velkolepý obrat

Real Madrid si díky skvělému druhému poločasu poradil s Dortmundem 5:2. Domácímu celku ovšem vůbec nevyšel úvodní poločas, po kterém hráči v bílých dresech prohrávali už 0:2. Madridský celek však sklapl pověstnou Csaplárovu past a zápas otočil. Zazářil především Vinicius Junior, který vstřelil hattrick

• Lucas Vazquez byl u obou inkasovaných branek, nakonec však vstřelil vítězný gól
  • Dortmund o poločase vedl 2:0, ale druhý poločas vůbec nezvládl
  • Vinicius vstřelil hattrick

Úvodní poločas patřil Dortmundu

Real Madrid začal zápas velmi dobře. Do úvodní příležitosti se dostal už v 8. minutě Kylian Mbappé. Než však jeho střela vůbec došla k brankáři Dortmundu, tak ji stačili obránci německého týmu zblokovat.

Skóre se poprvé měnilo ve 30. minutě a překvapivě skóre neotevřel domácí Real Madrid. Julian Brandt vybojoval míč proti Lucasi Vazquezovi, Serhou Guirassy si dobře pokryl míč a posunul jej na Donyella Malena. Nizozemský útočník se již ocitl tváří tvář domácímu brankáři a nedal mu žádnou šanci. Dortmund tak šel k velkému překvapení na Santiago Bernabéu do vedení.

Další nepříjemný moment čekal domácí tým o další čtyři minuty později. Vazquez nejprve přízemním centrem našel pouze Brandta, který ihned vyrazil směrem dopředu. Po několika přihrávkách přenesla Borussia míč na pravé křídlo, kde byl Malen. Nizozemec tentokrát zvolil v pokutovém území přihrávku a zadní tyč skvěle zavíral Jamie Gittens. Nutno však zmínit, že vracející se Vazquez Angličana zcela vypustil a souboje se ani nezúčastnil.

Dortmund se tak dostal do pozice, ve které už hodně dlouho nebyl žádný tým. Po poločase vést na madridském svatostánku o dva góly a ještě k tomu v Lize mistrů? Domácí tým v kabině potřeboval velmi tvrdá slova od Carla Ancelottiho. Jediná střela na branku za 45 minut není vůbec dobrá vizitka Realu Madrid.

Real Madrid sklapl Csaplarovu past

Do druhého poločasu překvapivě vyrazil Bílý balet bez jakékoliv změny. Hned v úvodní minutě bylo na hráčích v bílém vidět, že chtějí s výsledkem něco udělat. Do střely se okamžitě hrnul Federico Valverde, který ovšem netrefil branku. Dortmund stále pokračoval s aktivním přístupem, který dělal domácímu celku velké problémy. Do šance se dostal také Vazquez, proti němu skvěle zakročil Gregor Kobel.

Real Madrid se přeci jen dočkal branky. Po velkém tlaku, který trval několik minut, diváci viděli snížení. Kylian Mbappé se dostal z hranice velkého pokutového území na pravé straně a svým centrem našel zcela volného Antonia Rüdigera. Německého stopera si mezi malým vápnem a penaltou nevšímal nikdo z obrany Dortmundu.

Domácí dokonce za dvě minuty srovnali. Mbappé se dostal k míči v pokutovém území, jeden z obránců Dortmundu mu chtěl vypíchnout míč, místo toho však nahrál zcela volnému Viniciusovi, který srovnal. Celou situaci zkoumal VAR, ale jelikož nikde nedošlo k porušení pravidel, tak nebyl důvod k neuznání branky.

Rozhodující moment přišel v 82. minutě. Rodrygo za cenu natažení zadního stehenního svalu stihl míč na hrací ploše a odevzdal ho Vazquezovi. Španělský obránce tentokrát nic nevymýšlel a za pomoci jednoho z bránících hráčů si to namířil přímo na branku a ranou na zadní tyč otočil zápas ve prospěch Realu Madrid. Španěl tak odčinil své chyby před brankami soupeře.

Emre Can v 87. minutě ztratil míč na hranici pokutového území Realu Madrid. K míči se dostal Vinicius, sprintem překonal až 70 metrů hřiště, navedl si míč na prostředek a střelou na vzdálenější tyč nedal Kobelovi žádnou šanci. Los Blancos tak slaví velmi důležité vítězství v Lize mistrů, další prohra by totiž znamenala těžkou cestu k postupu do přímého osmifinále.

Vinicius ještě neměl dost a tak v nastaveném čase završi hattrick. Brazilec převzal míč na polovině hřiště, ukličkoval několik protihráčů a levou nohou poslal míč pod břevno. Kobel byl znovu zcela bezmocný, stejně jako Dortmund ve druhém poločase proti zlepšenému výkonu Realu Madrid.

Zdroj: Liga mistrů