Dobrý výkon Chelsea k bodům nestačil. Citizens si zkušeně došli pro vítězství, trefili se Haaland a Kovačič

Manchester City zvládl šlágr prvního kola Premier League, na půdě Chelsea vyhrál 2:0. Celek ze Stamford Bridge měl několik slibných šancí, doplatil ale na produktivitu Erlinga Haalanda a krásný zásah Matea Kovačiče.

Defenziva Blues měla první práci v osmé minutě, kdy dokázala zablokovat střelu Bernarda Silvy. Jinak bylo ale utkání vyrovnané, Chelsea měla pár zajímavých náznaků, které však nevyužila. A v 19. minutě ji to mrzelo.

Balón se totiž ve vápně nešťastně odrazil k Erlingu Haalandovi, který je v těchto prostorech nebranitelný a poradil si. Dobrá pasáž Citizens pokračovala koncovkou Kevina de Bruyneho z dálky, která šla těsně vedle.

Poté ale zabrali domácí a ukázali několik ofenzivních akcí. Většina z nich ale skončila na hranici vápna, a když už po chybě Edersona udeřil Nicolas Jackson, jeho zásah nemohl platit kvůli ofsajdu.

Do kabin se tak po vyrovnaném vývoji hry šlo za těsného vedení papírového favorita 1:0. Po výměně stran měli Blues dobrý vstup, finální fáze ale stále skřípala. Na druhé straně mohl rozhodnout Haaland, ale na brankáře nevyzrál.

V 61. minutě zahodil gólovou šanci Jackson, když ho dokázal vychytat jinak celkem nejistý Ederson. Pět minut poté padl neregulérní gól i na druhé straně, když se po faulu jednoho ze spoluhráčů prosadil Rico Lewis.

Blues ani z další dobré desetiminutovky větší šanci nevytvořili, což je doběhlo v 84. minutě. Do míče se pár metrů za hranicí vápna opřel bývalý hráč Chelsea Mateo Kovačič a ránou o levou tyč nedal šanci Sanchezovi.

Poté už se utkání jen dohrávalo a Citizens si došli pro výhru s čistým kontem na úvod ročníku. Naopak Chelsea čeká nepříjemný týden, nejprve play-off o Konferenční ligu a pak venkovní zápas v lize.

Zdroj: Canal+ Sport, Premier League