Divočina ve Španělsku! Slavné derby přerušily divácké nepokoje. Real Madrid remizoval s Atléticem, v závěru srovnal Correa

Slavné derby mezi Atlétikem Madrid a Realem skončilo remízou 1:1, rozhodla vyrovnávací branka Angela Correy. Real Madrid poslal do vedení Eder Militao. Utkání přerušily přibližně na dvacet minut divácké nepokoje.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Utkání osmého kola mezi Atlétikem a Realem Madrid skončilo 1:1
  • Utkání přerušily na dvacet minut divácké nepokoje
  • Real poslal do vedení Eder Militao, v závěru srovnal Angel Correa

V pondělí se půjde v Madridu do práce trochu později. Nedělní večer totiž ve španělském hlavním městě patřil slavnému derby mezi Atlétikem a Realem. Majitelé celkem sedmačtyřiceti titulů (Real má 36) se utkali v osmém kole LaLigy.

Jakýkoli bodový zisk by snížil náskok vedoucí Barcelony, která v sobotu zavázala na půdě Osasuny Pamplona (4:2). Nakonec se to povedlo oběma týmům. V základní sestavě domácích nechyběl Antoine Griezmann, Francouz nastoupil do svého pětistého zápasu v nejvyšší španělské soutěži.

V hostujícím bílém dresu naopak absentoval kvůli svalovému zranění Kylian Mbappé. Přesto právě hosté zahrozili jako první. Kapitán Modrič se zleva proháčkoval do pokutového území a předložil míč Bellinghamovi. Angličan na něj ale nedosáhl.

Podobný průnik byl k vidění i na druhé straně. Julian Álvarez se ale rozhodl zakončit sám, proti byl pozorný Courtois. Krásnou akci vidělo více než sedmdesát tisíc diváků v 17. minutě. K dalekonosné střele se odhodlal Federico Valverde, skvělý Oblak jeho ráno kryl.

Poté, co vstřelil Real Madrid branku, hra se přerušila

Opatrný první poločas ještě viděl střelu Bellinghama z velkého vápna. Jinak se ale hrálo především ve středu pole a kralovala defenziva. Před odchodem do kabin se dožadoval penalty Rodrygo, ale sudí zůstal k jeho požadavku netečný.

Do druhé části vyslal Diego Simeone místo Moliny obvyklého kapitána Kokeho. O první vzrušení se po poločase postaral Rodrygo, jehož technická střela zpoza vápna se do brány nedokroutila. Úspěšnější byl jeho reprezentační kolega Eder Militao. Stoper po centru Vini Júniora propálil Oblaka – 1:0.

Po Brazilcově brance musel jít domácí kouč Simeone uklidňovat rozvášněné fanoušky, kteří vhazovali předměty do hřiště. Hra byla na dvacet minut přerušena. Po návratu na trávník se blýskl pěknou střelou Vini Júnior, Oblak mu ale gólovou radost zkazil krásným zákrokem.

Srovnat mohl po skvělé individuální akci Samuel Lino. Křídelník na hřišti nahradil Sorlotha a po jeho pěkné kličkované a razantní střele měl Courtois hodně co dělat, aby zabránil vyrovnání. Už v nastaveném čase to z trestného kopu pěkně zkoušel oslavenec Griezmann.

V samotném závěru se dostal do samostatného úniku Angel Correa, kličkou se vyhnul Courtoisovi a se štěstím dostal míč do branky. Ještě se zkoumalo, zda nešlo o ofsajd. Divočina v Madridu tak nakonec skončila remízou a také vyloučením Marcose Llorenteho.

Zdroj: Nova Sport 4, X